Zavřít reklamu

Spotify rozšiřuje nabídku svých funkcí a do aplikace pro iOS nově přidává takzvaný Sleep Timer. Majitelé zařízení s Androidem mohou zmíněnou funkci využívat už od začátku tohoto roku, nyní se po několika měsících dostává také na iPhony.

Jak samotný název napovídá, nová funkce umožňuje nastavit dobu, po jejímž uplynutí se automaticky přeruší přehrávání. Sleep Timer se tedy jeví jako ideální hlavně pro ty, co večer při usínání poslouchají hudbu nebo podcasty. Díky novince se tak posluchači nemusí obávat, že by přehrávání probíhalo celou noc.

Nasatvení funkce je poměrně jednoduché. Stačí při přehrávání skladby/podcastu aktivovat obrazovku s přehrávačem, následně v pravém hornímu rohu kliknout na ikonu tří teček a poté v menu vybrat Sleep Timer. Přehrávání se může automaticky ukončit v časovém rozpětí od 5 minut do 1 hodiny.

Je nicméně důležité zmínit, že stejnou funkci nabízí také přímo iOS, a to v nativní aplikaci Hodiny. Zde si v sekci Minutka může uživatel nastavit, aby se po skončení odpočítávání automaticky zastavilo přehrávání. Funkce navíc funguje napříč celým systémem, tedy například i pro Apple Music. Sleep Timer v rámci Spotify ale nabízí možná o něco jednodušší nastavení.

Pokud novou funkci na svém telefonu zatím nemáte, tak nejde o nic neobvyklého. Spotify pro zahraniční magazín Engadget sdělilo, že funkci rozšiřuje postupně a na některá zařízení se tudíž může dostat později. V mezičase si můžete v App Store zkontrolovat, zda máte staženou poslední aktualizaci aplikace z 2. prosince.

spotify a sluchátka
.