Zavřít reklamu

Při detailním zkoumání nového obchodu s aplikacemi se podařilo jednomu zvídavému uživateli narazit na dosud nevydanou aplikaci Spánek. Jak název napovídá, slouží k měření spánku na Apple Watch.

Čtenář serveru MacRumors Daniel Marcinkowski odhalil dosud nevydanou aplikaci Applu Spánek (Sleep) pro watchOS. Narazil na ni v odkazech předinstalovaného softwaru v App Store pro watchOS. Kromě názvu aplikace je zde také screenshot a popisek „nastavte svou večerku a vstávání s aplikací Spánek.“

Shodná funkcionalita je již obsažena v iOS, kde ji můžete najít v aplikaci Hodiny a záložce Večerka, případně Budík.

apple-watch-sleep-app-in-alarms-app
V současném sestavení watchOS 6.0.1 ani v betaverzi watchOS 6.1 nejsou žádné odkazy zdrojového kódu na tuto novou aplikaci. Avšak interní sestavení iOS 13, které mají k dispozici v Applu, reference obsahuje.

Nová aplikace Spánek by měla uživatelům prozradit průběh a kvalitu jejich spánku. Bude navíc obsahovat upozornění na večerku a ohlídá také nedostatek baterie. Podle současných dat nebudou moci uživatelé sledovat spánek, pokud bude baterie hodinek nižší než 30 %.

S aplikací Spánek přijde možná i nový ciferník

Apple interně odkazuje na měření spánku řetězcem „Time in Bed tracking“ (Sledování času v posteli), který se právě vyskytuje v interním sestavení iOS 13. Další informační řetězec napovídá, že „můžete rovněž sledovat svůj spánek a nechat se tiše vzbudit svými Watch v posteli“ (you can also track your sleep and get woken up silently by wearing your watch to bed).

Je pravděpodobné, že po vydání aplikace Spánek dostane i patřičnou komplikaci případně celý ciferník, alespoň dle referencí v kódu iOS 13.

Analytik Mark Gurman jako první poukázal na to, že Apple interně testuje měření spánku. Na keynote jsme se však uvedení funkce nedočkali a informace nyní hovoří až o začátku roku 2020. Tedy za předpokladu, že měření dopadne dle očekávání Applu.

.