Zavřít reklamu

Jednou za čas se mezi novými herními kousky objeví počin, který po hráčích namísto přesného ovládání jejich drobné motoriky a rychlého uvažování chce i vyvinout fyzickou aktivitu. Jedním z prvních případů takového druhu her bylo například úspěšné Wii Fit, na které Nintendo navázalo minulý rok velmi úspěšným duchovním nástupcem Ring Fit Adventure. Obě z těchto zmíněných her však využívaly speciální periferie pro zaznamenání pohybu a přesnou analýzu vašeho cvičení. Tvůrci nově vydané hry Fitforce však na to jdou jinak. Všichni přece máme v kapse zařízení, které dokáže suplovat specializované cvičební nástroje. K zábavnému cvičení vám tak u hry bude stačit pouze mobilní telefon.

Vývojáři upozorňují, že telefon, který budete chtít s jejich hrou použít, bude muset vybavený akcelerometrem a gyroskopem – bez nich samozřejmě k žádnému záznamu pohybů dojít nemůže. Po stažení přidružené aplikace a úspěšném propojení telefonu s počítačem vám poté hra dá na výběr z řady miniher. Ty budete ovládat pomocí pohybu vašeho těla… a věřte, že to může být dost různorodé cvičení. Vývojáři aplikovali jako ovládací schéma klasické cvičební úkony. Své místo mají ve hře dřepy, skakací panáci nebo vysoká kolena.

Hra jednotlivé minihry dělí do cvičebních plánů. Můžete si zvolit takový, který nejvíce souzní s vašimi cíly. Zatím si můžete ve hře vybrat z programů zaměřených na kardio, běhání, střed těla a nohy. Fitforce nabízí i možnost jednotlivé minihry nakombinovat do vašeho vlastního cvičebního programu. Na závěr zmiňme, že i když je hra v základu zdarma, za některé minihry vyžadují vývojáři menší poplatek, Ten v současnou chvíli činí dva americké dolary.

Hru Fitforce můžete stahovat zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více