Zavřít reklamu

Ať už vylovíte z obrovského množství různých strategických her jakéhokoli náhodného zástupce žánru, zřejmě vás svým zjevem nepřekvapí. Může jít o real timovou strategii z dob křížových výprav, tahovku ze vzdálené budoucnosti nebo budovatelskou strategii zasazenou v raném novověku. Pravděpodobně ale bude následovat formuli každého z úspěšných subžánrů. Circle Empires od vývojářů ze studia Luminous však do takových škatulek nezapadá.

Kde vám ostatní bojové strategie nabídnout k prozkoumání souvislou herní mapu, rozděluje Circle of Empires svůj svět úhledně do propojených kruhových jevišť, na kterých se budou vaše bojůvky odehrávat. Vaším úkolem bude přitom rozšiřovat postupně vámi kontrolované území a každý z unikátních kruhů maximálně využít. Díky nově dobytým zdrojům si můžete dovolit rozšířit řady svých vojáků a troufnout si obsadit další a další sekce herního světa.

Svět je přitom procedurálně generovaný, každý s průchodů hrou tak bude působit svěžím dojmem. Nepočítejte však s tím, že budete s pomocí štěstěny narážet na jednoduché nepřátele. Čím dál od domova se v každém ze svých pokusů vydáte, tím nebezpečnější nepřátelé na vás čekají. Jejich různé druhy a prostředky, jak se s nimi vypořádat, rozhodnou o tom, jestli se vám podaří vybudovat úspěšné impérium. Různých druhů jednotek, příšer a staveb totiž na vás v Circle Empires čeká přes sto padesát.

  • Vývojář: Luminous
  • Čeština: ano – rozhraní
  • Cena: 1,97 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.9 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 3,1 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta AMD Radeon HD 6970M nebo lepší, 1 GB volného místa na disku

 Hru Circle Empires můžete zakoupit zde

Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.