Zavřít reklamu

Po boku počítače Mac Studio dnes Apple odhalil i zbrusu nový monitor s označením Studio Display. Do nabídky cupertinské společnosti tak dorazil již druhý displej, který dokáže překvapit nejen svou kvalitou zobrazení, ale především i cenou. Tu totiž za lidovou označit spíše nemůžeme, avšak vzhledem k samotným specifikacím je víceméně adekvátní. Na kolik tedy vyjde nový monitor od Applu v Česku?

Mac Studio Studio Display
Monitor Apple Studio Display a počítač Mac Studio

Cena Studio Display v Česku

Apple Studio Display je zajímavým 27″ 5K Retina monitorem, který v sobě dokonce ukrývá 12MP ultraširokoúhlou kameru s centrováním záběru neboli technologií Central Stage. Aby toho ale nebylo málo, tak zároveň nabízí i trojici mikrofonů a hned šest integrovaných reproduktorů s podporou pro prostorový zvuk. Kvůli těmto vymoženostem je displej dokonce vybaven vlastním čipem Apple A13 Bionic. V základu monitor vyjde na 42 990 Kč. Připlatit si ale můžete za sklo s nanotexturou, přičemž v takovém případě cena startuje na 51 990 Kč. Následně si ještě musíte vybrat stojánek. Bez příplatku je k dostání stojan s nastavitelným náklonem a adaptér držáku VESA. Za příplatkový stojan s nastavitelnou výškou a náklonem si ale Apple naúčtuje dalších 12 tisíc korun. Celkově se tak cena Apple Studio Display se sklem s nanotexturou a zmiňovaným stojanem může vyšplhat na 63 990 Kč.

Nový monitor Studio Display je již nyní k dostání v rámci předobjednávek, přičemž jeho oficiální prodej začne příští pátek, respektive 18. března.

.