Zavřít reklamu

Kancelářské nástroje z dílny společnosti Google se těší velké popularitě nejen mezi majiteli chytrých mobilních zařízení s Androidem, ale také mezi jablíčkáři. Mezi oblíbené patří kromě jiného také Tabulky Google, se kterými se dá poměrně dobře pracovat i na iPhonu. V dnešním článku vám představíme pět tipů, s nimiž pro vás práce v Tabulkách Google na iPhonu bude ještě efektivnější a pohodlnější.

Přidávání obrázků

To, že můžete do Tabulek Google přidávat také obrázky – například loga nebo symboly – jistě víte. Pokud si chcete přidávání obrázků urychlit a zjednodušit, můžete v tabulkách na iPhonu použít funkci =IMAGE. Nejprve zkopírujte URL adresu obrázku, který chcete vložit do tabulky, a poté stačí už jen použít příkaz =IMAGE(“URL obrázku”). Nelekněte se, pokud obrázek nebude v tabulce na vašem iPhonu viditelný – pokud tabulku otevřete na počítači, zobrazí se vám normálním způsobem.

Využijte šablony

Tabulky Google nabízí podobně jako třeba Dokumenty Google také možnost práce se šablonami. Pokud chcete vytvořit novou tabulku ze šablony, klepněte v Tabulkách Google na vašem iPhonu na ikonku “+” v pravém dolním rohu. V menu, které se vám zobrazí, klepněte na Vybrat šablonu a vyberte tu, která se vám pro vaši práci nejlépe hodí.

Rychlý export do Excelu

Jste zrovna na cestách, nemáte po ruce počítač, a někdo vás požádal, abyste mu urychleně poslali některou ze svých tabulek ve formátu xlsx? Ani na iPhonu to pro vás nebude žádný problém. Jednoduše v seznamu tabulek vyberte tu, kterou chcete převést, a klepněte napravo od jejího názvu na tři tečky. V menu, které se vám zobrazí, klepněte na Uložit jako Excel. Otevře se vám nová verze tabulky v požadovaném formátu, kterou můžete sdílet a exportovat.

Získejte rychlý přehled

Pokud pracujete se sdílenými tabulkami a potřebujete rychle a jednoduše zjistit, kdy prováděli vaši kolegové úpravy, otevřete nejprve požadovanou tabulku v aplikaci Tabulky Google na vašem iPhonu. V pravém horním rohu poté klepněte na tři tečky, a v menu, které se vám zobrazí, zvolte Podrobnosti. Na kartě podrobností poté stačí zajet až dolů, kdy najdete základní informace o posledních úpravách.

Pracujte offline

Aplikace Tabulky Google na vašem iPhonu vám nabízí možnost pracovat na vybraných tabulkách i v offline režimu. V seznamu tabulek nejprve vyberte tu, kterou chcete zpřístupnit. Poté klepněte na tři tečky napravo od tabulky a v menu, které se vám zobrazí, stačí pak už jen klepnout na Zpřístupnit offline.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více