Zavřít reklamu
iWant

Tim Cook: Uživatelé budou moci vypnout zpomalování iPhonu kvůli opotřebované baterii

iWant

Společnost Apple se před pár týdny nechala slyšet, že v jednom z nadcházejících updatů operačního systému iOS najdeme funkci, která nám přesně poví, jak moc je baterie v našem iPhonu opotřebovaná a zda-li je zapnuté softwarové snižování výkonu procesoru. Apple tímto krokem reaguje na obrovskou vlnu nevole proti netransparentnosti, která celou kauzu ohledně zpomalování iPhonů provází. Nyní vyšlo najevo, že bude tato nová iOS funkce umožňovat ještě něco jiného. Uživatelé budou mít možnost tzv. throttling (tedy cílené zpomalování procesoru) vypnout.

O této nadcházející funkci se zmínil Tim Cook během rozhovoru s ABC News. Vývojářská betaverze, která bude tyto softwarové úpravy obsahovat, dorazí zhruba za měsíc. Do veřejné verze iOS se tyto novinky dostanou poté. Součástí této aktualizace nebude jen monitorovací software, který bude kontrolovat stav a životnost baterie. Bude zde také možnost nastavení iOS ignorovat a procesor nechat běžet na maximální frekvenci, čímž se zvýší jeho výkon (v případě, že byl procesor limitován).

Uživatelé tak dostanou na výběr, zda-li budou chtít využívat maximální výkon a potenciál svého zařízení, i přes případnou nestabilitu systému. Apple toto nastavení defaultně doporučovat nebude, neboť se tím kompromituje pohodlí užívání iPhonu. Nenadálé pády systému uživatele rozhodně nepotěší. Bude však zajímavé vyzkoušet, jak budou tyto pády časté vzhledem ke stavu opotřebování baterie. Apple tímto krokem nic neztratí, naopak by mohl spoustu uživatelů potěšit. Zejména těch, kteří chtějí s výměnou baterie ještě nějaký ten pátek počkat. Celý rozhovor najdete zde.

Zdroj: 9to5mac