Zavřít reklamu

Strategie Applu směřuje čím dále více ke službám. Ostatně tato sázka se vyplatila, neboť je tato kategorie nejrychleji rostoucí. Odráží se to i na výsledcích hospodaření a poslední kvartál ukázal sílu služeb.

Na letošní zářijové Keynote, která byla nejen ve znamení iPhonů 11 a iPhonů 11 Pro, Apple oznámil velmi zajímavou akci. Kdo si zakoupí od 10. září nový Apple produkt (iPhone, iPad, Mac, iPod touch, Apple TV), dostane celý roční předplatné Apple TV+ zdarma. Aktivace služby začíná 1. listopadu, tedy zítra. Což je zároveň první den spuštění celé videostreamovací služby.

Podle vyjádření Tima Cooka jde o „dobrý dárek pro zákazníky“. Navíc se tak dostane obsah do rukou více uživatelů, kteří si jej budou moci užít. „Sledujeme kategorii služeb a rozhodujeme se, co bychom pro tento segment mohli udělat“, vysvětluje dále Cook. Do budoucna nevyloučil, že Apple nachystá další podobné balíčky. „Nevylučuji, že se v budoucnu nemůže naskytnout stejná příležitost,“ zakončil Cook rozhovor při oznámení finančních výsledků.

Apple TV plus Tim Cook

Konkurence Apple TV+ má esa v rukávu

Apple samozřejmě vstupuje na vysoce konkurenční trh. Služba Apple TV+ bude bojovat proti zavedeným hráčům typu Netflix, Hulu, HBO GO anebo nově také Disney+. Apple chce vsadit na svůj originální obsah. Zpočátku by se nabídka měla pohybovat kolem tuctu seriálů a filmů, posléze se má ale rozšiřovat.

Konkurence naproti tomu nabízí rozsáhlý katalog seriálů, filmů a k tomu vlastní obsah. Například Disney+ se může opřít o zvučná jména jako je Marvel nebo Star Wars, které budou mít své nové díly exkluzivně právě v této službě. Velká očekávání budí například seriál Mandalorian z prostředí Star Wars.

Apple zkouší zabodovat i cenou. Veškerý svůj originální obsah nabízí za pouhých 139 Kč měsíčně a to i v rámci rodinného sdílení. Na druhou stranu obsahuje nejméně titulů a oproti o něco dražší Disney+ (cca 180 Kč) nenabízí ani velká jména. V Česku je velmi oblíbená i služba HBO GO díky lokalizaci a podpoře.

Teprve první čísla ukážou, kolik lidí si Apple TV+ po vypršení 7 denní zkušební doby skutečně předplatí.

 

.