Zavřít reklamu

Skype na telefon zdarma přinese skupinové hovory, na iOS dorazí klávesnice z Windows Phone, na Netflix se již přes VPN a proxy nepodíváte, hudbu z Dropboxu vám elegantně přehraje Jukebox, přichází pokročilý správce kontaktů Interact a zajímavých aktualizací se dočkaly Twitter, 1Password pro iOS i Mac, Outlook, Spark a na Macu také Mailplane či kaneclářský balík Office. Čtěte další extrémně nabitý Týden aplikací. 

Novinky ze světa aplikací

Skype přinese do mobilních aplikací skupinové videohovory (12. 1.)

Skype slaví desáté výročí svého vzniku. V rámci této příležitosti Microsoft oznámil, že uživatelé mobilní aplikace Skype budou moci již brzy využívat skupinové videohovory. Podle viceprezidenta společnosti Skype se videohovorů dočkají nejen uživatelé iOS, ale i Android a logicky i Windows Phone.

Videohovory zatím nefungují, ale pokud chcete být mezi prvními, kdo je otestuje, jakmile bude služba veřejná, stačí se jen zaregistrovat na stránkách Skypu a počkat dokud vám nepřijde upozornění.

Zdroj: 9to5mac

Netflix uživatelům znemožní přístup skrze proxy a VPN (15. 1.)

Jak jsme vás informovali, Netflix se v minulém týdnu rozšířil prakticky do celého světa. Užívat si ho mohou již i obyvatelé České republiky, kteří do té doby mohli k videotéce služby přistupovat jen neoficiální cestou, když využívali americkou IP adresu získanou skrze proxy nebo VPN.

Jak ale Netflix územní expanzi dokončil, okamžitě vyhlásil, že přestane tolerovat uživatele, kteří ke službě takto přistupují, a přinese opatření, aby uživatelům zamezil v přístupu k obsahu, který není určen pro jejich region. Smůlu tak budou mít i ti Češi, kteří pokračují ve využívání americké verze Netflixu, protože má oproti tomu našemu asi desetinásobný katalog obsahu.

K tomuto opatření se Netflix pravděpodobně uchýlil v důsledku nátlaku vlastníků autorských práv. David Fullagar na blogu Netflixu uvedl, že se firma k obsahu snaží získávat globální licence. To se ale často nedaří, protože dosud nepřekonaná historická praxe bohužel hovoří ve prospěch digitálních licencí vázaných na region.

Zdroj: 9to5mac

Microsoft spouští beta program testování klávesnice Word Flow (15. 1.)

Microsoft nepolevuje v tempu a po představení hlasové asistentky Cortany pro iOS či e-mailového klienta Outlook pro iOS se snaží prosadit i na poli alternativních klávesnic. Softwarová společnost se rozhodla, že se pokusí se svojí populární klávesnicí Word Flow pro Windows Phone dostat i do iPhonu a napodobit tak úspěch, kterého se dočkaly třeba klávesnice SwiftKey a Swipe.

Z toho důvodu firma spustila beta program, do kterého se může kdokoliv přihlásit. Stačí jen, abyste měli iPhone 5s a novější. Samotné přihlášení do beta programu probíhá tak, že stačí poslat email na wordflow@microsoft.com s předmětem „I want in!“ a počkat na další informace.

Zdroj: imore

Nové aplikace

Jukebox je ideální přehrávač na hudbu v Dropboxu

Do App Storu dorazila nová aplikace Jukebox, která umožní elegantně přehrávat hudbu z cloudového úložiště Dropbox. Aplikace si zakládá především na přehrávání hudby v režimu offline i na poutavém a jednoduchém uživatelském rozhraní. Její velkou výhodou je pak příslib vývojářů, že aplikace bude vždy zdarma a bez zatížení reklamou.

Aplikace byla vytvořena týmem, který stojí například za webovou stránkou The Drop, která je jakousi sociální sítí pro hudebníky a milovníky taneční hudby. Klíčovým mužem je navíc Justin Kan, který stojí například za platformou Twitch. Tým má tedy jistě dostatek prostředků na to, aby aplikaci ufinancoval i za předpokladu, že bude zcela zdarma.

Pozitivní je, že nadšenci z Product Hunt již nyní týmu vývojářů pomáhají s vytvářením nových funkcí, mezi kterými bude například možnost soukromého sdílení hudby s konkrétními lidmi. O svou hudební sbírku se tedy již brzy bude uživatel moci podělit se svými přáteli. Ti si pak budou sdílenou hudbu moci streamovat i stáhnout pro poslech bez připojení k internetu.

Jukebox zdarma stahujte v App Storu.

Interact: správa kontaktů pro náročné uživatele iPhonu a iPadu

Vývojáři z Agile Tortoise spustili zcela novou aplikaci pro iPhone a iPad, která přináší pokročilejší funkce pro správu a editaci kontaktů. Aplikace totiž obsahuje rozšíření, díky kterým mohou uživatelé vytváře kontakty z informací, které naleznout v jiných aplikací. Interact také obsahuje různé zápisníky, ve kterých lze vytvářet nové záznamy či skupiny pro odesílání hromadných zpráv a e-mailů.

Vývojáři tvrdí, že díky jejich aplikaci bude mnohem jednodušší komunikovat s lidmi v rámci pracovního týmu či rodiny. Aplikace také podporuje cloudová uložiště typu iCloud, Google a další.

Na první pohled se může zdát, že aplikace není tak přehledná jako ta nativní od Applu. Pokud se však s aplikací dostatečně seznámíte, patrně dokáže ušetřit spousty času. Interact navíc nabízí mnoho zajímavých vylepšení, ve kterých nechybí ani zkratky pro 3D Touch.

Interact je již nyní k dispozici v obchodě App Store, a to za zavádějící cenu 4,99 €. Je jisté, že cena půjde brzy nahoru, proto nepromeškejte jedinečnou šanci.


Důležité aktualizace

Periscope umí nově streamovat videa přímo z Twitter aplikace

Vývojáři Twitteru nalezli způsob, jak ještě více upoutat uživatele v jejich aplikaci. Twitter vždy hrdě prohlašoval, že jen díky nim lze vidět, co se ve světě opravdu děje. Tentokrát však nezůstalo jen u planých slov a slibů. Firma totiž již na začátku loňského roku převzala pod svá křídla mobilní aplikaci Periscope, která umožňuje reálné streamování videa do celého světa.

Nově se videa pořízená skrze Periscope začnou uživatelům Twitteru zobrazovat přímo na jejich timeline, kde se i budu automaticky spouštět. Stejně tak na ně stačí kliknout a okamžitě se video přepne do režimu celé obrazovky.

Dosud mohli uživatelé na Twitteru sdílet pouze odkaz na vysílání a lidé byli po kliknutí na něj přesměrováni do aplikace Periscope. Nyní bude vše jednodušší a pohodlnější a uživatelé nemusí přecvakávat z jedné aplikace do druhé.

Na druhou stranu je již teď patrné, že uživatelé přijdou o interakci s ostatními lidmi, jelikož na Twitteru sice uvidí komentáře či srdíčka, ale nebudou je moct již sami vytvářet. Patrné je také to, že nové služby využijí i firmy, které vysílání Periscope budou moci využít k reklamním účelům.

1Password přináší novinky na Mac i iOS, přes iCloud mohou synchronizovat již i uživatelé s licencí z webu vývojářů  

Vývojáři z AgileBits přinesli poměrně velké aktualizace pro svého populárního správce hesel s názvem 1Password. Aplikace se dočkala novinek na iOS i na OS X a rozhodně jich není málo.

Na iOS si uživatelé 1Password nově mohou zkrátit cestu ke svých heslům skrze 3D Touch. Aplikace ve verzi 6.2 totiž přináší podporu Peek and Pop uvnitř aplikace i rychlých voleb z její ikony. Přímo z ikony aplikace tak můžete iniciovat vyhledávání, dostat se ke svým oblíbeným položkám či vytvořit nový záznam.

To ale není všechno. Vylepšeny byly také možnosti manipulace s položkami v jednotlivých trezorech, díky čemuž je lze mezi trezory jednoduše kopírovat a přemisťovat. Vývojáři prý zapracovali také na vyhledávání, se kterým byste nyní měli dosahovat lepších výsledků. Na iOS se pak dostala také šikovná funkce Watchtower, která vás upozorní, pokud na některé z vámi používaných stránek došlo k bezpečnostnímu selhání a vy byste tedy měli raději změnit heslo.

Možná ještě podstatnější je ale aktualizace 1Password pro Mac, kam si cestu našla nová verze s označením 6.0. Ta díky novinkám v pravidlech Applu přináší synchronizaci přes iCloud i pro uživatele, kteří si aplikaci koupili mimo Mac App Store, a přináší také další vylepšení v oblasti týmového sdílení hesel či práce s trezory.

Příjemných novinek se dočkal i generátor hesel, který nově umožňuje vytvářet také hesla náhodně složená ze skutečných slov. Takto vygenerovaná hesla jsou podle vývojářů dostatečně silná a snáze zapamatovatelná.

Obě aktualizace jsou pro stávající uživatele bezplatné. 

Outlook pro iOS přichází s integrací Skypu

Povedený mailový klient Outlook se na iOS očividně chce postupně stát pracovním centrem každého podnikavce. Nejdříve Microsoft do aplikace začal naplno integrovat populární kalendář Sunrise, který firma předtím koupila, a nyní přichází na řadu další zajímavá integrace. Přímo z Outlooku nově můžete iniciovat hovory přes Skype.

Kromě praktické zkratky k telefonování Outlook přichází i s možností hovor si naplánovat přímo v kalendáři. Sjednat videokonferenci například s kolegy v práci je tak jednodušší než kdy dřív. Kalendář se navíc dočkal také nového třídenního zobrazení.

Outlook je ke stažení zcela zdarma, funguje na iPhonu, iPadu i Apple Watch a nedávno se dočkal také podpory 3D Touch.

Emailový klient Spark pro iPhone přináší nové funkce a vylepšení

Populární e-mailová aplikace Spark od vývojářů z Readdle přišla s několika novými aktualizacemi. Nově si můžete například nastavit vlastní podpis ke každému e-mailovém účtu zvlášť, po čemž uživatelé velmi volali. Podpory a vylepšení se také dočkalo inteligentní vyhledávání či vylepšené nofitikace.

Vývojáři z Readdle, kteří mimo jiné stojí i za oblíbenými aplikacemi PDF Expert, Calendars 5 či Documents 5 slibují, že brzy přijde i nová aplikace Spark pro iPad a Mac.

Microsoft aktualizoval svůj kancelářský balík aplikací Office 2016 pro Mac

Microsoft ve středu aktualizoval svůj kancelářský balíček Office 2016 pro Mac. Kromě standardních oprav chyb a vylepšení stability se vylepšení a nových vychytávek dočkal například e-mailový klient Outlook či PowerPoint.

Uživatelé Outlooku nově mohou například využívat zobrazení aplikace přes celou obrazovku. Lidé používající na Macu Word zase nově mohou ukládat PDF soubory. Vylepšení se také dočkala tabulková aplikace Excel či PowerPoint pro vytváření prezentací.

Update je dostupný pouze pro uživatele, kteří mají předplacené Office 365. Aktualizaci kancelářských balíčků spustíte pomocí AutoUpadate systému přímo po spuštění dotyčných aplikací.

Mailplane získal podporu Inboxu, udělá z něho nativní aplikaci pro Mac

Mailplane je šikovná aplikace pro Mac, která vám umožní využívat Gmail jakožto plnohodnotnou nativní aplikaci se všemi výhodami, které to přináší. V nejnovější verzi se tato aplikace naučila podporovat také Inbox by Gmail, moderní alternativu k Gmailu, která umí poštu mimo jiné efektivně třídit a pracovat s ní jako úkoly.

Kromě toho se Mailplane dočkal ještě menších vylepšení, jako je možnost vrátit okno do původního stavu přiblížení či schopnost zapamatovat si stav UI při zavření aplikace.

Klíčovou novinkou je ale právě podpora Inboxu, jenž si našel již mnoho fanoušků, kterým absence nativní aplikace může vadit. Již více než měsíc ovšem existuje šikovný klient Boxy, který uživatelům Inboxu rovněž nabídne luxus nativní aplikace a oproti Mailplane je o mnoho levnější. Mezitímco za Boxy zaplatíte necelých 5 €, za Mailplane dáte 24 €. Výhodou Maiplane ale je, že do hávu nativní aplikace obleče nejen Inbox, ale také samotný Gmail, Kalendář a Kontakty od Googlu. A za zkoušku každopádně nic nedáte. Mailplane totiž nabízí na 15 dní bezplatnou zkušební verzi.


Dále ze světa aplikací:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Michal Marek, Adam Tobiáš

.