Zavřít reklamu

Instagram přijde s novinkami, Microsoft chce porazit Slack, Google Photos si již poradí s Live Photos a Airmail se na iOS dočkal velké aktualizace. Čtěte Týden aplikací s pořadovým číslem 36 a dozvíte se víc.

Novinky ze světa aplikací

Instagram bude více pracovat s 3D Touch, méně s fotomapami (7.9.)

Instagram na středeční prezentaci nových produktů Applu představil několik novinek pro svou aplikaci. Tvorbu galerie formátu „Stories“ začal Ian Spalter, šéf designu Instagramu, jedním silným stiskem ikonky aplikace na 3D Touch displeji iPhonu 7. Při pořizování fotografie, také silnějším stiskem displeje, vyzkoušel haptickou odezvou oznámený přechod mezi dvojnásobným optickým a větším digitálním zoomem. Po vyfocení z obrázku vytvořil Boomerang, což umožnuje API Live Photos. Když pak na iPhone přišla notifikace reakce s náhledem, Spalter ho zvětšil opět za použití funkce Peek 3D Touch displeje. Pro plné využití širší barevné škály displejů nových iPhonů Instagram aktualizuje celou svoji nabídku filtrů.

O čem se na pódiu nehovořilo je postupné mizení záložky s fotomapou na prohlížených profilech uživatelů Instagramu. Jelikož sociální síť kromě klasických hashtagů využívá také označování míst, bylo možné si na profilech ostatních uživatelů prohlédnout mapu míst, kde byly jejich snímky pořízeny. Podle Instagramu tato funkce nebyla příliš využívána. Rozhodli se ji tedy zrušit a místo toho se zaměřit na jiné aspekty aplikace. Fotomapa zatím zůstává dostupná u profilu přihlášeného uživatele. Samotná možnost označovat místa pořízení fotografií zůstane.

Zdroj: Apple Insider, The Next Web

Microsoft prý pracuje na konkurentovi pro Slack (6.9.)

Slack patří k nejoblíbenějším komunikačním nástrojům pro týmy, redakce apod. Umožňuje soukromé, skupinové a tematické (skupiny uvnitř týmů, „kanály“) konverzace, snadné sdílení souborů a posílání gifů díky podpoře pro GIPHY.

Microsoft prý pracuje na projektu Skype Teams, který má umět totéž a ještě něco navíc. Mnohými postrádanou funkcí u Slacku by byly například „Threaded Conversations“, kdy skupinové konverzace nejsou pouze jednolitým sledem zpráv, ale na jednotlivé zprávy lze odpovědět v dalších podúrovních, jak to umožňuje např Facebook nebo Disqus.

Skype Teams by samozřejmě přebralo také funkcionalitu Skypu, tedy videohovory a přibyla by možnost plánovat online setkání. Sdílení souborů by zahrnovalo také integraci Office 365 a OneDrive. Co se uživatelského rozhraní týče, mělo by také být velmi podobné Slacku.

Skype Teams se prý v současnosti interně testuje a plánují se verze pro Windows i web, iOS, Android a Windows Phone.

Zdroj: MSPU

Důležité aktualizace

Google Photos již pracují s Live Photos, převede je na GIFy

Live Photos stále nejsou formátem s příliš širokou kompatibilitou. Tento problém řeší nová verze aplikace Google Photos, která pohyblivé fotografie Applu převede na obyčejné GIF obrázky nebo krátká videa.

Google už před časem nabídl aplikaci pojmenovanou Motion Stills, která tuto funkcionalitu nabídla. Ta i nadále zůstane dostupná.

Airmail se na iOS dočkal nových funkcí, lépe pracuje s upozorněními

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

S poměrně velkou aktualizací přišla kvalitní mailová aplikace Airmail pro iPhone a iPad (naše recenze zde). Ta se naučila lépe synchronizovat upozornění, takže pokud nyní přečtete notifikaci na Macu, z iPhonu a iPadu vám sama zmizí. Airmail pro iOS vedle toho přichází také se zbrusu novou komplikací na Apple Watch, podporou Dynamic Type či chytrými upozorněními, které berou v potaz třeba vaši polohu. Díky tomu bude možné nastavit, aby vás zařízení na nové maily upozorňovalo například jen v kanceláři.

Stejně jako na Macu, i na iOS nyní Airmail umí zpozdit odeslání mailu a tím si vytvořit prostor pro jeho odvolání. Přibyla i možnost hlubší integrace s dalšími aplikacemi třetích stran, díky čemuž budete moci automaticky nahrávat přílohy mailů na iCloudu a text odesílat do aplikací Ulysses či Day One.

Airmail se tedy opět stal o něco lepším a jeho již tak velice široké schopnosti se ještě rozrostly. Aktualizace je samozřejmě bezplatná a již nyní ji můžete stahovat z App Storu.


Dále ze světa aplikací:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Tomáš Chlebek, Michal Marek

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více