Zavřít reklamu

Activision koupilo studio stojící za Candy Crush, na iOS dorazil SoundCloud Pulse pro tvůrce, s dosud největší aktualizací přišel mailový klient Spark a se zásadními aktualizacemi přišly také Netflix, Todoist, Evernote a Quip.

Novinky ze světa aplikací

Activision koupilo tvůrce Candy Crush (23. 2)

V listopadu minulého roku bylo ohlášeno, že firma Activision projednává možnou akvizici společnosti King Digital, která stojí za vznikem jedné z nejpopulárnějších mobilních her, Candy Crush. Bobby Kotick, ředitel Activision, k tomu řekl:

„Nyní dosahujeme přes 500 milionů uživatelů téměř ve všech zemích, což nás činí největší herní sítí na světě. Vidíme skvělé příležitosti k vytváření nových způsobů, jakými se může veřejnost setkat s jejich oblíbenými frančízami, od Candy Crush po World of Warcraft, Call of Duty a dalšími, napříč mobilními zařízeními, konzolemi a počítači.“

I přes akvizici studiem Activision si King Digital ponechá svého současného ředitele Riccarda Zacconiho a firma bude fungovat jako nezávislá součást Activisionu.

Zdroj: iMore

Apple z App Storu stáhl hru „Famous“, přepracovanou „Stolen“ (23. 2.)

V lednu letošního roku vývojář Siqi Chen představil hru Stolen. Ta se okamžitě stala kontroverzní, protože hráčům umožňovala si ve svém světě kupovat lidi bez jejich svolení. Navíc používala nepříjemný jazyk, jako když bylo kupování něčího profilu označeno jako „kradení“ daného člověka, kterého pak kupec „vlastnil“. Chen ji po vlně ostré kritiky za pomoci známé vývojářky a aktivistky Zoe Quinnové přepracoval a vznikla tak hra Famous.

V ní je „vlastnění“ nahrazeno „fanouškovstvím“ a místo o kupování a kradení lidí se ve hře mluví o fandění jim. Hráči mají mezi sebou soupeřit o to, kdo je největším fanouškem, nebo naopak mezi fanoušky nejoblíbenějším. Hra byla vydána v Google Play Storu a v Apple App Storu, Apple ji ale ze svého obchodu po necelém týdnu stáhl.

Zdůvodněním prý bylo, že hra porušuje směrnice pro vývojáře, které zakazují aplikace, které jsou vůči lidem hanlivé, urážlivé a podobnými způsoby negativní. Podle Siqia Chena Applu vadila hlavně možnost přiřazovat lidem bodová hodnocení. V reakci na stažení jeho hry z App Storu řekl, že cíle „Famous“ jsou pouze pozitivní a její hráči nejsou vedeni k negativním projevům vůči ostatním, naopak.

Chen a jeho tým v současnosti pracují na webové verzi hry a zvažují její možnou budoucnost v iOS zařízeních.

Zdroj: The Verge

Nové aplikace

Na iOS dorazilo SoundCloud Pulse, manažer SoundCloudového účtu pro tvůrce

Pulse je aplikace SoundCloudu určená především tvůrcům obsahu. Slouží totiž ke správě nahrávaných i nahraných zvukových souborů, poskytuje přehled o počtu přehrání, stažení i přidání mezi oblíbené a o komentářích uživatelů. Tvůrci mohou v aplikaci na komentáře také přímo reagovat a moderovat.

SoundCloudu Pulse naneštěstí stále chybí zásadní funkce, možnost nahrávat soubory přímo z daného iOS zařízení. SoundCloud ale slibuje její brzký příchod v příštích verzích aplikace.

[appbox appstore 1074278256]


Důležité aktualizace

Spark nyní funguje plnohodnotně na všech iOS zařízeních i Apple Watch

Před několika týdny na Jablíčkáři vyšel článek o možném náhradníkovi populárního emailového klienta Mailbox, Airmailu. Zatímco Airmail je ovšem vhodnější pro ty, kteří se svými emailovými schránkami pracují na Macu i mobilních zařízeních, Spark je, přinejmenším po nejnovější aktualizaci, vhodnější pro ty, kteří mají v rukou častěji iPhone nebo iPad.

Spark totiž nyní rozšířil svou nativní podporu na iPad (Air i Pro) a Apple Watch, čímž se zaměřuje na mobilitu. Jeho hlavními přednostmi je obecně rychlá a efektivní práce s emailovou schránkou, kterou automaticky přehledně člení podle témat. Interakce s jednotlivými zprávami probíhá převážně gesty, jimiž se zprávy mažou, přesouvají, označují apod. Stejně snadno k nim lze přiřazovat upomínky. Vyhledávat lze pomocí přirozeného jazyka (což se samozřejmě týká hlavně angličtiny) a rozvržení celé aplikace lze přizpůsobit vlastním potřebám a zvykům.

Tato konkrétní aktualizace kromě už zmíněného rozšíření nativní podpory přináší také synchronizaci nastavení účtů a nastavení prostřednictvím iCloudu a několik nových jazyků (aplikace nyní umí anglicky, německy, čínsky, rusky, španělsky, francouzsky, italsky, japonsky a portugalsky).

Netlfix se naučil peek & pop a již plně podporuje iPad Pro

S celou řadou novinek přišla také oficiální aplikace známé služby Netflix pro streamování video obsahu, kterou od letošního roku konečně mohou využívat i čeští uživatelé. Aplikace pro iOS ve verzi 8.0 přináší na iPhone automatické přehrávání a podporu 3D Touch. Majitele velkých iPadů Pro pak potěší, že aplikace přináší také plnou optimalizaci pro jeho 12,9palcový displej.

Funkce automatického přehrávání je užitečnou vychytávkou pro fanoušky seriálů, kteří díky ní nebudou muset hnout ani brvou, aby mohli pokračovat ve sledování další epizody. Na své si ale přijdou i milovníci filmů, kterým funkce alespoň navrhne, na co se koukat dále.

3D Touch ve formě peek & pop naproti tomu potěší všechny objevitele. Při listování napříč katalogem lze totiž silným stiskem prstu vyvolávat karty s užitečnými informacemi o daném pořadu i volby pro snadnou práci s ním.

Evernote přichází s integrací 1Password

Komplexní poznámková aplikace Evernote na iOS přichází s integrací populárního správce hesel 1Password a ponouká tak uživatele, aby k zabezepčení svých poznámek využívali silnější hesla.

Aplikace 1Password je ve správě hesel i v jejich generování skutečně dobrá a díky tlačítku pro sdílení ji lze využívat prakticky kdekoli v prostředí iOS, kde to vývojáři umožní. Nyní je tedy aplikace dostupná i v Evernotu, což uživatelům značně usnadní dodržovat radu bezpečnostího ředitele Evernotu, podle níž by měl uživatel využívat unikátní heslo pro každou službu, kterou využívá. Díky ikonce 1Password dostupné při přihlašování do Evernotu pro ně totiž bude přihlašování stále stejně rychlé a jednoduché a poznámky při tom budou o mnoho lépe zabezpečeny.

Nová verze Quipu se soustředí na „živé dokumenty“

Quip se svým uživatelům snaží poskytnout co nejefektivnější možnosti samostatné i kolaborativní práce na především kancelářských dokumentech. V nejnovějších verzích svých aplikací pro web, iOS a další nerozšiřuje svou nabídku nástrojů, ale chce lépe usměrnit práci s těmi už existujícími a zvýšit jejich přehlednost.

Činí tak prostřednictvím konceptu tzv. „živých dokumentů“, což jsou soubory, s nimiž daný tým (nebo jednotlivec) v daném čase pracuje nejčastěji, a ty umisťuje na vrcholy seznamů pro okamžitý přístup. Posuzování „živosti“ dokumentu se přitom neděje pouze podle četnosti jeho zobrazování či úprav, ale také zmínek v komentářích a poznámkách, sdílení apod. „Živých dokumentů“ se týká také obnovený „Inbox“, který všechny spolupracovníky upozorní na poslední provedené změny a umožňuje dokumenty označovat za oblíbené a filtrovat je. Složka „all documents“ pak obsahuje všechny dokumenty, k nimž má daný uživatel přístup.

Todoist přináší 3D Touch, nativní aplikaci pro Apple Watch a na Macu plugin pro Safari

Populární to-do aplikace Todoist pro iOS, která se může pochlubit 6 miliony uživateli, přichází s velkou aktualizací a celou řadou novinek. Aplikace byla pro verzi 11 takřka od základů přepsána a novinek se dočkaly i verze pro Mac a Apple Watch.

Na iOS stojí za zmínku podpora 3D Touch, a to ve formě zkratek z hlavní obrazovky i ve formě peek & pop. Přibyla také podpora klávesových zkratek, které uživatel ocení především na iPadu Pro, možnost odpovídat na komentáře k úkolům přímo z Oznamovacího centra a v neposlední řadě také podpora systémového vyhledávače Spotlight.

Na Apple Watch je nyní aplikace o mnoho výkonnější, protože je již plně nativní, a získala také vlastní „komplikaci“ na displej hodinek. Na Macu se aplikace dočkala rovněž aktualizace a také nového pluginu pro Safari. Díky tomu mohou nově uživatelé vytvářet úkoly přímo z odkazů či textů na webových stránkách, a to skrze systémovou nabídku pro sdílení.


Dále ze světa aplikací:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Michal Marek, Tomáš Chlebek

.