Zavřít reklamu

Uplynulý týden se v souvislosti se společností Apple nesl zejména ve znamení nově představených produktů. Kromě nového HomePodu, čipů a Maců bude v dnešním souhrnu uplynulých událostí řeč také o nové aktualizaci firmwaru pro AirPods a o bizarní situaci, kterou v jedné australské tělocvičně vyvolala asistentka Siri.

Krásné nové stroje

Uplynulý týden byl u Applu skutečně pestrý, co se nových produktů týče. Cupertinská společnost představila například dlouho očekávanou druhou generaci HomePodu. HomePod 2 zaujal především svou poměrně vysokou cenovkou, po stránce designu se podobá svému předchůdci, přičemž ve věci horní dotykové plochy se Apple nechal inspirovat u HomePodu mini.

Mezi další novinky, které Apple v týdnu představil, patří čipy M2 Pro a M2 Max, s čímž souvisí také nové Macy. Jednalo se o nový 14″ a 16″ MacBook Pro a novou generaci Macu mini. Nové MacBooky Pro jsou osazené zmíněnými čipy, nabízí delší výdrž baterie, HDMI 2.1 konektivitu a další novinky. M2 Mac mini je osazen čipem M2 / M2 Pro, nabízí podporu Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3 a další novinky, a vzhledově se podobá svému předchůdci.

Nový firmware pro AirPods

Majitelé bezdrátových sluchátek od Applu se v týdnu dočkali příchodu nového firmwaru. Apple koncem týdne vydal jeho novou verzi, která je dostupná pro všechny v současnosti prodávané modely. Nejnovější verze firmwaru pro bezdrátová sluchátka AirPods nese označení 5B59, její instalace probíhá automaticky po připojení sluchátek k příslušnému iPhonu. Společnost Apple bohužel nezveřejnila žádné detaily týkající se toho, jaké novinky by zmíněná aktualizace firmwaru měla uživatelům přinést.

Siri a falešný poplach

Uplynulý týden přinesl mimo jiné také jednu poměrně kuriózní zprávu. V jedné z australských tělocvičen nedávno způsobila značný rozruch digitální asistentka Siri, respektive zásahová jednotka, která „díky“ Siri do tělocvičny vtrhla. Zásahu předcházel absurdní scénář, který byste čekali maximálně ve filmu. Podle dostupných zpráv došlo k tomu, že jeden z trenérů – čtyřiatřicetiletý Jamie Alleyne – na svých Apple Watch omylem aktivoval Siri. On sám si této skutečnosti nevšiml, a dál pokračoval v tréninku, během kterého mimo jiné vyslovil „1-1-2“, což je shodou okolností australské telefonní číslo na tísňovou linku. Aby toho nebylo málo, padala v průběhu tréninku – již poté, co byla vytočena tísňová linka – také slova jako „dobrý zásah“. Operátoři na lince se domnívali, že by v tělocvičně mohla hrozit střelba, případně sebevražda střelnou zbraní, a vyslali na místo 15 ozbrojených policistů. Vše se na místě samozřejmě vysvětlilo, a trénink mohl po chvíli pokračovat dál.

Siri zasahovka
.