Zavřít reklamu

Další týden je za námi, a stejně jako ty předchozí přinesl nejednu spekulaci, související se společností Apple. Opět se objevily nové informace o připravovaných iPhonech, mluvilo se ale třeba také o patentech, které souvisí s Apple Car. V tomto článku se zmíníme také o funkci měření krevního tlaku, kterou by mohla nabídnout příští generace Apple Watch.

Vylepšení iPhonů 12

Od představení nových iPhonů nás sice dělí ještě pár měsíců, to ale nijak nebrání vzniku nejrůznějších spekulací, odhadů a analýz. Minulý týden se na kanále EverythingApplePro objevilo video, na kterém se mluví o připravovaném iPhonu 12. High-endové verze letošních smartphonů by podle videa měly být vybaveny ProMotion displejem s možností přepínat mezi obnovovací frekvencí 60Hz a 120Hz. Úhlopříčky displejů těchto modelů by měly činit 6,1 palce a 6,7 palce. Baterie 6,7-palcového iPhonu 12 Pro Max by měla mít kapacitu 4400 mAh, všechny modely letošních iPhonů budou podle dostupných informací podporovat 5G konektivitu. Funkce Face ID by měla získat četná vylepšení, jako je třeba širší záběr snímání, a mohlo by dojít i ke zmenšení výřezu v horní části displeje. Co se fotoaparátu letošních iPhonů týče, mělo by dojít k vylepšení schopnosti focení při zhoršených světelných podmínkách, vylepšení Smart HDR, a spekuluje se také o možné přítomnosti LiDAR skeneru, který se objevil u letošních iPadů Pro.

Bezdrátová náhlavní sluchátka

Jistě vám neunikly zprávy o tom, že společnost Apple chystá vydání vlastních bezdrátových náhlavních sluchátek, které budou součástí produktové linie AirPods. K tomuto tématu se na svém Twitteru vyjádřil také známý leaker Jon Prosser, podle kterého by sluchátka měla nést název AirPods Studio. Sluchátka nesou podle Prossera kódové označení B515 a jejich cena by měla v přepočtu činit zhruba 8850 korun. K představení sluchátek dojde s největší pravděpodobností na červnové WWDC. Náznaky možného příchodu nových sluchátek se letos v březnu objevily také v kódu operačního systému iOS 14. Údajná AirPods Studio by mohla být k dostání ve dvou variantách – prémiové a odlehčené verzi. Podobně jako AirPods Pro by tato sluchátka měla nabídnout funkci aktivního potlačení hluku. Důvodem vydání vlastních náhlavních sluchátek jsou podle Prossera plány společnosti Apple na ukončení značky Beats.

Apple Car opět ve hře

V poslední době se opět začíná mluvit také o Apple Car, a to obvykle v souvislosti s nejrůznějšími novými patenty. Apple si již v minulosti nechal patentovat řadu prvků vybavení vozů – v nedávné době se jednalo například o specificky umístěné airbagy pro ještě vyšší bezpečnost řidiče i cestujících. Podle tohoto patentu by hypotetické auto od Applu mohlo být vybavené speciálními dělicími prvky, které by v případě nehody zvětšily svůj objem a eliminovaly tak případná zranění řidiče a posádky. Pokud autonomní vůz od Applu skutečně spatří světlo světa, bude v mnoha ohledech vypadat opravdu netradičně. Sedadla spolucestujících by například mohla směřovat do středu vozu namísto dopředu, a auto by mohlo v mnoha směrech připomínat spíše místnost na kolech než klasický dopravní prostředek.

Apple Watch a měření krevního tlaku

Mezi další probíraná témata patřily tento týden také chytré hodinky od Applu. Jejich nová generace by mohla být vybavena novými nástroji pro sledování životních funkcí uživatele. Zatímco Apple Watch umí bez problémů měřit srdeční tep i snímat EKG, nenabízejí zatím funkci měření krevního tlaku – její zavedení totiž není u chytrých hodinek zrovna dvakrát jednoduché. Podle nových zpráv to ale vypadá, že by Apple Watch Series 6 nebo novější mohly zvládnout i tento úkol, a to dokonce i bez nutnosti přídavné manžety a dalších doplňků. Vystačit by si měly se sérií speciálních senzorů, které budou umístěné tak, aby dokázaly snímat vše potřebné. Společnost Apple si nechala registrovat patent, který popisuje specifické rozmístění senzorů tak, aby byly schopné snímat údaje o krevním tlaku. Patent nicméně nehovoří konkrétně o Apple Watch, ale zmiňuje zařízení, které se nosí na zápěstí.

Zdroje: 9to5Mac, Cult of Mac, Apple Insider [1, 2]

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více