Zavřít reklamu

Další týden je úspěšně za námi a následují dva dny volna v podobě víkendu. Ještě před tím, než se vrhnete do postele, si můžete přečíst náš tradiční Apple souhrn, ve kterém se věnujeme všemu, co se jablečné společnosti týče. Dnes se podíváme na (ne)vylepšitelnost úložiště nově vydaného 27″ iMacu (2020) a na možný problém při výrobě chystaného iPhonu 12. Vrhněme se tedy přímo na věc.

Úložiště nového 27″ iMacu (2020) nelze uživatelsky vylepšit

Pokud se zajímáte o hardware jablečných počítačů, tak určitě víte, že u nich nelze v dnešní době vlastnoručně vylepšit úložiště a paměti RAM, tedy kromě výjimek. Ještě před několika lety jste například u MacBooků mohli sundat spodní kryt a jednoduše vylepšit SSD disk a popřípadě přidat paměti RAM – ani jedno z těchto vylepšení už u MacBooků provést nelze, jelikož je vše „natvrdo“ připájeno k základní desce. Co se týče iMaců, tak u 27″ verze máme k dispozici „dvířka“ na zadní straně, pomocí kterých je možné přidat či vyměnit paměti RAM – alespoň za tohle má Apple pochvalu. Těchto dvířek by se měl nově dočkat i menší aktualizovaný 21.5″ model, což však prozatím není potvrzeno. U starších modelů iMaců, tedy z roku 2019 a starších, je dokonce možné provést výměnu disku. U nejnovějšího 27″ iMacu (2020) se však Apple bohužel rozhodl možnost pro upgrade úložiště znemožnit, jelikož disk připájel k základní desce. Informovalo o tom již několik zdrojů, včetně autorizovaných servisů, a za pár dnů tohle zajisté potvrdí i známý iFixit, který nový 27″ iMac (2020) rozebere stejně jako všechny ostatní jablečné produkty.

V případě, že se tedy chystáte po vzoru starších iMaců zakoupit základní konfiguraci s nízkým úložištěm a nízkou pamětí RAM, tak byste výše zmíněné informace měli vzít v potaz. Paměť RAM si u 27″ iMacu (2020) budete schopni vyměnit, co se ale týče úložiště, tak máte bohužel smůlu. Uživatelům se samozřejmě tyto praktiky kalifornského giganta nelíbí, což je na jednu stranu pochopitelné, na druhou stranu je však z pozice Applu třeba zamezit možnému poškození zařízení neodborným servisem, a poté neoprávněné reklamaci. V případě, že tedy dojde k poškození základní desky nového 27″ iMacu (2020), tak při reklamaci uživatel přijde o všechna svá data. Apple kvůli tomu doporučuje veškerá data pravidelně zálohovat, aby se ztrátě dat předešlo. Promyšlené to má Apple tedy doopravdy skvěle a dá se tvrdit, že vás kvůli tomu nutí zakoupit si tarif na iCloudu. S bezplatným tarifem si totiž můžete zálohovat jen 5 GB dat, což je v dnešní době pár fotografií a videí.

27" imac 2020
Zdroj: Apple.com

Apple má potíže s výrobou iPhone 12

Co si budeme nalhávat, rok 2020 rozhodně není tím rokem, na který budeme rádi vzpomínat. Už od samotného začátku roku se dějí neuvěřitelné věci, které poznamenávají celý svět. Vůbec nejvíce momentálně svět poznamenala pandemie koronaviru, která prozatím i nadále pokračuje a neustupuje. Vzhledem k této vážné situaci byla různě po celém světě zavedená určitá opatření. Tato opatření se samozřejmě dotkla i Applu, který musel například konferenci WWDC20 pořádat pouze online a nový iPhone SE (2020) představit světu prostřednictvím obyčejné tiskové zprávy a nikoliv alespoň trošku „velkolepě“.

Co se týče chystaných vlajkových lodí, tak prozatím vše nasvědčuje tomu, že by jejich představení v září/říjnu nemělo nic bránit, každopádně jde vidět, že se dohání, co se dá. Koronavirus odstavil v první polovině roku nespočet různých firem, které pracovaly na výrobě součástek pro chystané iPhony, a vypadá to, že se komplikace neustále jen a jen hromadí. V současné době má, podle analytika Ming-Chi Kua, společnost Genius Electronic Optical problémy s výrobou širokoúhlých fotoaparátů pro iPhony 12. Naštěstí je zmíněná společnost jen jednou společností ze dvou, která se o výrobu fotoaparátů stará – ta druhá plány plní bez problémů. I tak se ale jedná o velkou ránu, která by se mohla projevit v dostupnosti iPhonů 12 po jejich představení.

Koncept iPhonu 12:

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více