Zavřít reklamu

Již v červnu jsme vás prostřednictvím článku informovali o vývoji nových chytrých hodinek, na kterých pracuje gigant Meta, lépe známý jako Facebook. Dle dosavadních informací se navíc nemá jednat jen tak o obyčejné hodinky, nýbrž o high-end model se schopností konkurovat dosavadnímu králi – Apple Watch. Nutno však podotknout, že se o tomto kousku prozatím moc informací neví. Jedno je ale jisté – práce probíhají na plné obrátky, což potvrdil i nově uniklý snímek zveřejněný portálem Bloomberg.

Zmiňovaný snímek byl objeven v aplikaci od Facebooku pro správu chytrých brýlí Ray-Ban Stories. V appce se na hodinky označuje jakožto na model s označením „Milan„, přičemž na první pohled je patrný velký displej náramně se podobající jablečným Apple Watch. Rozdílem ale je lehce zakulacenější tělo. Zároveň je ale nutné upozornit na poměrně důležitou věc – hodinek v této podobě se totiž pravděpodobně ani nikdy nemusíme dočkat. Fotografii je proto nutné brát s odstupem, spíše pouze jako takovou nápovědu, co by vlastně ve finále mohlo přijít. Bezesporu největší pozornost na sebe v tomto případě strhává spodní notch neboli výřez. Na ten vsází mimo jiné i Apple u svých iPhonů a nově i MacBooků Pro (2021), za což zároveň čelí lavině kritiky. V případě hodinek by výřez měl sloužit pro umístění přední kamery s rozlišením 1080p pro případné videohovory a selfie fotky.

Jaké funkce hodinky od Facebooku nabídnou?

Pojďme si ještě v rychlosti poukázat na funkce, které by hodinky vlastně mohly nabídnout. Příchod zmiňované přední kamery je vysoce pravděpodobný, jelikož se o ní hovořilo již před nějakým časem a současná fotografie tuto spekulaci víceméně potvrdila. Tady to každopádně zdaleka nekončí. Facebook totiž chystá hodinky nabít nejrůznějšími funkcemi. Dle všeho by tak měly být schopny měřit fyzickou aktivitu daného uživatele, kontrolovat jeho zdravotní stav a poradit si s příjmem notifikací či případnou komunikací. U monitorování zdravotních funkcí ale není jasné, o co konkrétně by se vlastně mohlo jednat. Předběžně lze počítat se sledováním spánku a srdečního tepu.

meta facebook watch hodinky
Uniklý snímek chytrých hodinek od Facebooku

Má se Apple čeho obávat?

Současnému trhu s chytrými hodinkami dominují světoznámí giganti Garmin, Apple a Samsung. Nabízí se tedy poměrně nejednoznačná otázka – dokáže naprostý nováček konkurovat dosavadním králům trhu, anebo se v žebříčku umístí daleko pod nimi? Odpověď je prozatím pochopitelně nejasné a záležet bude na mnoha faktorech. Zároveň je vhodné zmínit, že se nejedná o tak úplně nereálný úkol. Tomu lehce nasvědčuje již samotná přední Full HD kamera. Něco podobného zmiňované společnosti doposud nepoužívají a bezesporu se může jednat o funkci, kterou si uživatelé mohou nesmírně rychle oblíbit.

Aby toho nebylo málo, tak se také hovoří o implementaci druhé kamery, která by se měla nacházet na spodní straně hodinek, směřujíc do zápěstí uživatele. Tu by šlo využít například pro běžné focení, kdy by pouze stačilo hodinky sundat a prakticky byste tak získali „samostatný fotoaparát.“ Nyní vše leží v rukách společnosti Meta (Facebook). Důležitou roli v tomto směru mohou sehrát i zmiňované zdravotní funkce, na které uživatelé chytrých hodinek velice rádi slyší.

.