Zavřít reklamu

Apple se sice snaží proti všemožným únikům bojovat, seč mu síly stačí, pořád ale na povrch vyplouvají další a další informace, které by měly zůstat pod pokličkou. Je to totiž proti strategii společnosti, která jednoduše nechce, abyste si o něčem udělali jen polovičatý obrázek. Je to příklad i AR/VR headsetu. 

Apple ale není jediný. Dodavatelský řetězec pouští mnohé informace o mnohých produktech mnoha společností, kdy i třeba u Samsungu dopředu víme, co společnost chystá, a jak to ve finále bude vypadat. Po představení se pak úniky oproti finálnímu produktu mýlí jen minimálně. I když třeba Apple dokázal uchránit úniky informací ohledně funkčnosti Dynamic Islandu v iPhonu 14 Pro, to, jak bude průstřel vlastně vypadat, jsme věděli už dlouho dopředu.

 

U iPhonů a potažmo Maců toho ale zase tolik vymyslet nejde, protože často se zde vychází ze známých designů a funkcí. Jiné je to s produkty, které Apple teprve chystá, tedy těmi, které čeká první jejich generace. Nyní je sice nejvíce propíraný iPhone 15/15 Pro, ale pravidelně jsme zásobování i o tom, co bude umět a jak bude vypadat headset Applu pro konzumaci AR/VR obsahu.

Komponenty z headsetu nebo toustovače?

Aktuálně svět řeší údajné komponenty, ze kterých se má headset Applu skládat. Jde o ploché kabely, které by podle zprávy měly vést kolem přítomných displejů zobrazující vizuální obsah. Obsahují i několik konektorů k jejich připojení k dalším komponentům, jakým, to ale zpráva neříká. Ona vlastně neříká nic, jen ukazuje dvě fotografie. Jako první se samozřejmě ukázaly na Twitteru.

mr-white-apple-headset-leaked-ribbon-cables

Vtip je v tom, že tyto díly nejsou nijak rozpoznatelné. Stejně tak nevíme, jestli vůbec patří k připravovanému headsetu Applu, Googlu nebo Samsungu. Na věrohodnosti zprávě nepřidává ani to, že uživatel, který je sdílel, má soukromý účet. Jen tak někdo se k jeho příspěvku sice nedostane, i tak ale dokázal zvednout vlnu zájmu.

mr-white-apple-headset-leaked-sensors

Příspěvek navíc doprovází jen emotikon usmívajícího se obličeje s nasazenými slunečními brýlemi. Senzacechtivé média se toho ale samozřejmě chytla, protože také proč ne, když je po informacích kolem Applu hlad. S trochou nadsázky ale mohou být tyto komponenty čímkoli. Kdyby místo řečeného emotikonu byl ten ve tvaru toustovače, znamenalo by to, že Apple chystá vlastní pečivo opékací spotřebič stejně jako Microsoft, který jeho designem odkazuje k Xboxu?

Pořád platí, že ať už se jedná o jakýkoli únik dostupný napříč internetem, je to pořád jen spekulace, která sice může, ale také vůbec nemusí, vyjít. To obzvláště pokud pochází od neznámého zdroje. Je však pravda, že svět na headset Applu netrpělivě čeká a jistě bude velkým zklamáním, pokud se jej na červnovém WWDC alespoň náznakem nedočkáme. iFixit pak jistě ukáže, jestli tyto komponenty skutečně obsahuje, či nikoli. 

.