iWant

UNO – karetní hra podobná Prší

iWant

Pokud neznáte karetní hru UNO, tak vězte, že nejde o nic složitého. Velice se podobá známé karetní hře Prší. Ve hře nejde o nic jiné, než skládání karet, které jsou stejné barvy či stejného čísla na sebe. Používá se k nim speciální karetní sada, nelze ji hrát s klasickými kartami. Vyhrává ten, kdo se zbaví poslední karty.

uno-karetni-hra-iphone-aplikace-1 uno-karetni-hra-iphone-aplikace-21


Od prší se odlišuje především novými kartami. Ačkoli se zde nachází karta „Lízni si dvě“ či karta na změnu barvy, tak se zde nachází také karta pro líznutí 4 karet či například karta pro otočení směru. Další zvláštností je to, že pokud máte v ruce jedinou kartu, tak předtím byste měli zakřičet „Uno“ (do iPhonu se ale nic nekřičí, jen se mačká tlačítko). Pokud na to zapomenete a spoluhráč si všimne, tak si budete muset líznout dvě karty.

UNO na iPhone velice dobře používá dotykovou obrazovku a hra se tak příjemně hraje. Hra je perfektně vyvedena i po grafické stránce. Uno je možné upravit až 9 rozdílnými pravidly a navíc je možné hrát Uno po Internetu – přes Wi-Fi, případně se dá hrát multiplayer i lokálně či si můžete pouze předávat iPhone pro odehrání Vašeho kola. Pro milovníky této karetní hry určitě nutnost, cena $4.99 (byla zlevněna z $7.99) se zdá být nastavena adekvátně – zvlášť když vezmu v potaz to, že Uno karty v obchodě jsou relativně drahé.

[xrr rating=3.5/5 label=“Hodnocení Jablíčkáře“]

itunes