Zavřít reklamu

Rozhodli jste se, že byste chtěli přehodnotit způsob vašeho stravování a začít si hlídat přijaté kalorie nebo makroživiny? Pak se možná poohlížíte také po aplikaci, která by vám v tomto směru mohla pomoci. Přinášíme vám tipy na pět iOS aplikací pro úpravu jídelníčku, ze kterých si určitě vyberete.

Kalorické tabulky

Na úvod začneme českou klasikou – Kalorickými tabulkami. Tato populární aplikace prošla poslední dobou zajímavými aktualizacemi, a kromě tradičních funkcí, jako je záznam jídelníčku, počítání kalorií a makroživin nebo třeba záznam kalorického výdeje, nabízí také třeba možnost přidání widgetu na plochu iPhonu s iOS 14 a novějším. V aplikaci si můžete uložit nejčastěji konzumovaná jídla, záznamy můžete provádět buďto ručně, nebo načtením čárového kódu na obalu dané potraviny.

Aplikaci Kalorické tabulky stáhnete bezplatně zde.

MyFitnessPal

Mezi další populární aplikace pro záznam přijaté stravy patří MyFitnessPal. Najdete zde možnost zadávání jídla manuálně i načtením čárového kódu, ukládání jídel, výpočtu kalorií a makroživin na základě vámi zadaných údajů, a také možnost přidávání pohybové aktivity. Kromě toho nabízí MyFitnessPal také celou řadu užitečných a zajímavých informací, možnost zadávání objemu přijatých tekutin a spoustu dalšího.

Aplikaci MyFitnessPal stáhnete bezplatně zde.

Argus

Hledáte při své snaze o zdravější nebo střídmější stravování podporu od druhých, ale ve svém bezprostředním okolí ji nenacházíte? Zaručeně ji najdete v aplikaci Argus, která kromě funkcí, jako je možnost záznamu přijaté potravy, tekutin, nebo aktivity nabízí také řadu funkcí pro ty, kteří se na své cestě za lepším životním stylem chtějí spojit s ostatními uživateli. Argus částečně funguje jako speciální sociální síť, na které se s ostatními uživateli můžete směle podporovat ve vaší snaze.

Aplikaci Argus stáhnete bezplatně zde.

Mealime

Pokud se při změně jídelníčku chcete spíše než na kalorie a makroživiny zaměřit na recepty, určitě vám přijde vhod aplikace s názvem Mealime. Mealime vám skvěle poslouží pokaždé, když si nebudete vědět rady s vařením. Obrovskou výhodou je možnost opravdu detailního zadání všech vašich preferencí – od dietních omezení přes alergie až po vyloučení potravin, které vám zkrátka nechutnají.

Aplikaci Mealime stáhnete bezplatně zde.

Lose It!

Lose It je další aplikace, kterou můžete využít k zaznamenávání vaší stravy a počítání přijatých kalorií. Veškeré záznamy můžete přehledně sledovat v informativních grafech a tabulkách, a kromě jídel můžete do aplikace zadávat také svou váhu. Lose It umožńuje jak ruční zadávání, tak i zadávání za pomoci skenování čárových kódů.

Aplikaci Lose It stáhnete bezplatně zde.

.