Zavřít reklamu

Po páteční tiskové konferenci zabývající se problémem s anténou u iPhone 4, při které se Steve Jobs snažil o zmírnění mediální bouře kolem této novinky, Apple poskytl několika novinářům soukromou prohlídku týkající se testování radio-frekvencí u jednotlivých zařízení a zároveň nahlédnutí do procesu designování bezdrátových produktů jako je iPhone nebo iPad.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Kromě Rubena Caballera, senior engineer a expert na antény v Applu, prohlídku absolvovalo okolo 10 reportérů a bloggerů. Ti měli možnost podívat se do testovací laboratoře bezdrátových zařízení, která se skládá z několika bezdozvukových komor pro měření frekvence jednotlivých zařízení v různých podmínkách.

Apple tuto laboratoř nazývá jako tzv. „black“ lab, protože do páteční tiskové konference o ni nevěděli ani někteří zaměstnanci. Společnost se o ni veřejně zmínila, aby ukázala, že problém s anténou včetně jejího testování bere vážně. Phill Schiller, viceprezident pro marketing v Apple, řekl, že jejich „black“ lab je nejmodernější laboratoří na světě, která provádí studie radio-frekvencí.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Laboratoř se skládá z testovacích komor, které jsou lemovány modrými ostrými pyramidami z extrudovaného polystyrenu navržené tak, aby absorbovaly radio-frekvenční záření. V jedné komoře drží robotická ruka přístroj jako iPad nebo iPhone a otáčí s ním o 360 stupňů, zatímco analytický software snímá bezdrátovou činnost jednotlivých zařízení.

V další komoře při testovém procesu sedí člověk uprostřed místnosti na židli a drží přístroj minimálně po dobu 30 minut. Software opět snímá bezdrátový výkon a zkoumá interakce s lidským tělem.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Po dokončení pasivního testování uvnitř izolovaných komor, Apple inženýři naloží dodávku syntetickýma rukama držící jednotlivá zařízení a poté vyjedou zkoušet, jak se nové přístroje budou chovat ve venkovním světě. Toto chování je opět zaznamenáno pomocí analytického softwaru.

Společnost Apple postavila svou laboratoř hlavně z důvodu plného dohledu na design (redesign) jejich zařízení. Prototypy jsou několikrát testovány předtím, než se z nich stanou plnohodnotné Apple produkty. Např. prototyp IPhone 4 byl v komorách testován po dobu 2 let, než se stanovil jeho design. Laboratoř by navíc také měla sloužit k menšímu úniku informací.

Zdroj: www.wired.com

Diskuze k článku

    Menší únik nejspíš předpokládají kvůli tomu, že zařízení nebudou muset být testována v terénu (tak často). To pak jde ráz na ráz, testerovi je horko, jde do baru, dá si jedno, druhý, kořalku..a už má IP4 Gizmodo :-) Aspoň tak nějak chtěli, abychom si mysleli že to je :-) Ale stejně to byla jen finta, jak dostat nový design lidem do podvědomí..aby to nebyl takovej skokovej šok…100% úspěšnost

    Bóže to je ale blbost. Autor to měl raději nechat přeložit méně neschopnému kolegovi (ideálně z jiné fakulty) a nespoléhat se na google translator.

    Menší únik nejspíš předpokládají kvůli tomu, že zařízení nebudou muset být testována v terénu (tak často). To pak jde ráz na ráz, testerovi je horko, jde do baru, dá si jedno, druhý, kořalku..a už má IP4 Gizmodo Aspoň tak nějak chtěli, abychom si mysleli že to je Ale stejně to byla jen finta, jak dostat nový design lidem do podvědomí..aby to nebyl takovej skokovej šok…100% úspěšnost

celý text

Čtěte více