Zavřít reklamu

Zatímco někteří uživatelé používají na svém Macu e-mailové klienty třetích stran, jiní uživatelé zase dávají přednost nativnímu Mailu. Pokud do této skupiny spadáte i vy, a zároveń s nativním Mailem na Macu teprve začínáte, jistě oceníte naše tipy na klávesové zkratky, s jejichž pomocí si usnadníte, zefektivníte a zrychlíte práci s touto aplikací.

Tvorba a správa zpráv

Pokud dáváte obecně přednost používání klávesových zkratek před tradičním klikáním na jednotlivé ovládací prvky, určitě oceníte zkratky, související s psaním zpráv. Novou e-mailovou zprávu v nativním Mailu vytvoříte za pomoci klávesové zkratky Command + N. Pro připojení přílohy k vytvořené e-mailové zprávě můžete použít zkratku Shift + Command + A, pro vložení textu v podobě citace do e-mailové zprávy zase slouží zkratka Shift + Command + V. V případě, že byste k e-mailové zprávě chtěli připojit vybrané e-maily, můžete použít zkratku Alt (Option) + Command + I. Zkratky můžete využít také při práci s jednotlivými zprávami – s pomocí zkratky Alt (Option) + Command + J například smažete nevyžádanou poštu, stiskem zkratky Shift + Command + N načtete nové e-maily.

Pokud chcete odpovědět na vybraný e-mail, použijte klávesovou zkratku Command + R, pro přeposlání vybrané e-mailové zprávy zase slouží zkratka Shift + Command + F. Pro přesměrování vybraného e-mailu můžete použít zkratku Shift + Command + F, a pokud chcete zavřít všechna okna nativního Mailu na vašem Macu, poslouží vám zkratka Alt (Option) + Command + W.

Zobrazení

Ve výchozím nastavení se vám mohou v nativní aplikaci Mail na vašem Macu zobrazovat jen některé prvky nebo pole. Pro zobrazení dalších polí skvěle fungují vybrané klávesové zkratky – s pomocí zkratky Alt (Option) + Command + B například zobrazíte pole Skrytá kopie v e-mailu, zkratka Alt (Option) + Command + R zase slouží pro změnu k zobrazení pole Odpověď na. Pro zobrazení nebo naopak skrytí bočního panelu nativního Mailu můžete použít zkratku Ctrl + Command + S, a pokud chcete aktuální e-mailovou zprávu naformátovat jako prostý nebo formátovaný text, můžete použít klávesovou zkratku Shift + Command + T.

.