Zavřít reklamu

Vítejte v naší každodenní rubrice, ve které si zrekapitulujeme ty největší zajímavosti (nejen) ze světa IT a technologií, které se za posledních 24 hodin udály, a my máme pocit, že byste o nich měli vědět.

Twitter spustil možnost plánovat příspěvky

Uživatelé sociální sítě Twitter, kteří léta volali po vylepšené správě příspěvků, se mohou radovat. Na Twitter konečně dorazily některé pokročilejší publikační funkce, jako je například plánování příspěvků. Tato funkce byla doposud dostupná jen prostřednictvím speciálních aplikací nebo twitterových rozhraní jako je například Tweetdeck. To už však nebude třeba, neboť Twitter otestoval plánování příspěvků a jak se zdá, vše bylo v pořádku. V průběhu dneška by tak mělo dojít k zpřístupnění této funkce celé uživatelské základně této sociální sítě. Nově je možné Tweety naplánovat na konkrétní datum a čas a taktéž se zpřístupnila možnost ukládání konceptů, ke kterým se dá následně vracet. V tomto případě je ale nutné upozornit, že nedochází k synchronizaci konceptů mezi desktopovým rozhraním a mobilní aplikací.

Twitter-plánování-příspěvků
Zdroj: Twitter

Chystá se demonstrace her z PS5 a přísun dalších informací

Společnost Sony plánuje na čtvrtek, 4. června prezentaci novinek týkajících se nadcházejícího PlayStationu 5. Mnoho fanoušků se těšilo na to, že se konečně dozví, jak bude nová konzole od Sony vypadat. Jak se však zdá, tyto konkrétní informace Sony ještě zveřejňovat nechce, takže místo designu nové konzole se diváci dočkají prezentace chystaných titulů. Celkem bychom se měli dočkat více než hodiny záznamu hned z několika vybraných her. Videokonference se uskuteční v 10 hodin večer našeho času a to skrze Twitch a YouTube. Dle oficiálních informací budou své hry prezentovat jak velká a zaběhnutá, tak i malá a nezávislá herní studia. S největší pravděpodobností se dočkáme také prvního představení některých PS5 exkluzivit, které potáhnou prodeje v prvních několika měsících. Další zajímavou novinkou ohledně PS5 je také to, že společnost Sony začne po vývojářích vyžadovat, aby všechny nové PS4 hry byly automaticky kompatibilní také s konzolí PS5. Tato změna by se měla dotknout všech titulů, které budou certifikovány od 13. června. Společnost Sony tak chce pravděpodobně dotáhnout Microsoft a jeho velmi širokou knihovnu her, neboť nadcházející Xbox by měl být zpětně kompatibilní se všemi Xbox tituly ze současné a předešlé generace.

Bezdrátový ovladač DualSense pro PS5

Zaklínače se prodalo již více než 50 milionů kopií

Polská společnost CD Projekt Red oznámila, že se jí podařilo dosáhnout obdivuhodného cíle, jelikož došlo k překročení 50 milionů prodaných her ze série Zaklínač. Pokoření této mety přišlo jen tři roky poté, co CD Projekt Red slavil 25 milionů prodaných kopií z této série. Hry z prostřední Zaklínače se vždy relativně dobře prodávaly, a to i první díl, který ještě nemohl těžit z reputace a známého jména. Je však nutno podotknout, že prodejům titulů s Geraltem z Rivie rozhodně pomohl také seriál z dílny Netflixu, který sice mezi fanoušky vzbudil rozporuplné reakce, svět Zaklínače však představil zcela novému publiku. V současné době je herní sága Zaklínače „u ledu“, neboť se vývojáři soustředí na finiš velmi očekávaného titulu Cyberpunk 2077. Už v minulosti se však objevilo několik zmínek o tom, že by se vývojáři mohli do světa Zaklínače vrátit, hlavní roli nových příběhů si však zahrají zcela jiné postavy, jako například princezna Cimri.

Zdroje: Engadget 1, 2, TPU

.