Zavřít reklamu

Když Apple na trh uvedl první Macy s čipem Apple Silicon, strhl tak na sebe obrovskou pozornost. První představený čip M1 totiž nabízí podstatně vyšší výkon a nižší energetickou náročnost, než konkurenční procesory od Intelu ze starších Maců. Jablíčkáři si tyto počítače poměrně rychle oblíbili a kupovali je jak na běžícím páse. Aktuálně se ale hromadí stížnosti od uživatelů M1 MacBooků Pro i Air. Z ničeho nic totiž mají prasklý displej, což si nijak nedokážou vysvětlit.

Apple se chystá na představení nových 14″ a 16″ MacBooků:

Nikdo doposud netuší, co za tímto problémem vlastně stojí. Apple situaci ani nikterak neokomentoval. Příspěvky uživatelů, kteří se s tímto setkali, se hromadí na diskuzních fórech Reddit a Apple Support Communities. Stížnosti jsou v jednom vždy stejné – jablíčkáři například ráno otevřou víko jejich MacBooku a ihned vidí praskliny na obrazovce, což vyústí v nefunkční displej. V takovém případě většina z nich kontaktuje autorizovaný Apple servis. Problém je, že ani oficiální opravny na takový problém nejsou připraveny. Některým uživatelům navíc zařízení opraví bezplatně, zatímco jiní museli zaplatit.

M1 MacBook obrazovka prasklá
Zdroj: 9to5mac.com

O svůj příběh se podělil i další uživatel, jehož 6 měsíců starý M1 MacBook Air potkal stejný osud. Když v noci zavřel víko laptopu, vše fungovalo normálně. Horší bylo ráno, kdy byl displej nefunkční a měl 2 menší praskliny. Po kontaktování autorizovaného servisu mu technik sdělil, že pravděpodobně mezi klávesnicí a víkem měl předmět o velikosti zrnka rýže, který celý problém způsobil, což ale jablíčkář popřel. MacBook prý celou noc ležel na stole, aniž by se ho kdokoliv, jakkoliv dotkl.

Pravdou každopádně zůstává, že za praskliny mohou být způsobené nečistoty mezi klávesnicí a obrazovkou, což je zkrátka riziko u každého laptopu. Přesto je ale možné, že jsou tyto MacBooky případně na poškození náchylnější, a to i v případě těžce postřehnutelných skvrn a nečistot. Jeden uživatel poté ještě dodal, že by rám obrazovky mohl být příliš slabý, což následně může způsobovat tyto problémy. Na bližší informace si však budeme muset ještě chvíli počkat.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více