Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

iPhone 13 by mohl nabídnout LiDAR i v té nejlevnější konfiguraci

Loňský rok s sebou přinesl řadu skvělých novinek. Jednou z nich je bezesporu i LiDAR senzor, který se nejprve objevil v iPadu Pro a následně jej Apple implementoval i do pokročilejších iPhonů 12 s označením Pro. S nejnovějšími informacemi nyní přichází web DigiTimes. Ti se od svých zdrojů z dodavatelského řetězce dozvěděli o tom, že se Apple chystá nasadit zmiňovaný LiDAR senzor do všech modelů generace iPhone 13, díky čemuž se jej dočká i ten nejlevnější model dané řady.

iphone 12 pro lidar
Zdroj: MacRumors

Tento senzor se na první pohled tváří celkem nenápadně a někomu může připadat jakožto nepotřebný. Je ale značnou oporou samotného zařízení při práci s rozšířenou realitou, dokáže v okamžiku vytvořit 3D model vašeho okolí do vzdálenosti až pěti metrů, zlepšuje portrétové snímky a dokonce dokáže okamžitě změřit velikost člověka. Jeho implementace navíc dává smysl a když se podíváme do nedaleké historie, narazíme na téměř totožný scénář v případě displejů. Ještě u iPhonů 11 byly OLED panely exkluzivně vyhrazeny pro modely Pro a Pro Max, zatímco obyčejná „jedenáctka“ si musela vystačit s LCD. To se ale loni změnilo, kdy i iPhone 12 mini jakožto nejlevnější kousek z řady dostal Super Retina XDR displej s OLED panelem.

Kuo promluvil o chystaných produktech Applu

V letošním roce nás bezesporu čeká představení hned několika jablečných produktů. Samozřejmě se můžeme těšit na nějaké nové iPady, jablečné telefony ze série iPhone 13 a podobně. Podle renomovaného analytika jménem Ming-Chi Kuo se ale rozhodně máme na co těšit. Apple se totiž chystá představit řadu skvělých zařízení, mezi kterými již nyní vyčnívá lokalizační přívěsek přezdívaný AirTags.

Koncept přívěsku AirTags (AppleInsider):

Přívěsky AirTags by svému uživateli měly pomoci především s hledáním jeho osobních předmětů jako jsou klíče a podobně. O těchto věcech by měl mít každý přehled přímo například na iPhonu či Macu, konkrétně tedy v aplikaci Najít. Kuo se nadále zmiňuje o příchodu blíže nespecifikovaného zařízení pro práci s rozšířenou realitou. Již několik let se ale hovoří o chytrém headsetu či chytrých brýlích. Prozatím ale není nic jasné a na odpovědi si zkrátka budeme muset počkat. Je totiž nutné zmínit, že do stejné kategorie bychom mohli zařadit i obyčejný iPhone či iPad, protože se taktéž jedná o produkty, které s rozšířenou realitou pracují.

Apple
Apple M1: První čip z rodiny Apple Silicon

Od roku 2021 se poté dá samozřejmě očekávat příchod hned několika různých Maců, které budou vybaveny čipem z rodiny Apple Silicon. V tomto směru všichni netrpělivě očekávají, že se cupertinská společnost dokáže sama překonat. První Macy s čipem M1 totiž nabízí neuvěřitelný výkon. Lidé ale očekávají zakomponování jablečného čipu i do pokročilejších strojů jako MacBook Pro 16″, kde bychom se mohli setkat s ještě větším výkonem. Nadále se očekává, že po vzoru zmiňovaného 16″ „pročka“ přijde i 14″ MacBook Pro, který taktéž zeštíhlí rámečky, díky čemuž přinese o palec větší displej ve stejném těle. Opět by měl být vybaven čipem Apple Silicon. Zároveň se v posledních měsících poměrně hojně hovoří o novém, 12,9″ iPadu Pro s Mini-LED displejem. Už nyní je tedy jasné, že Apple má rozhodně co nabídnout. Na jaký produkt se nejvíce těšíte vy?

.