Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Od zahájení prodeje 1. generace Apple Watch ještě neuběhl ani měsíc, ale v Cupertinu již podle osvědčeného zdroje serveru 9to5Mac pracují na dalších funkcích, kterých by se hodinky od Applu mohly v nejbližších měsících a letech dočkat. V Applu údajně pracují na softwarových i hardwarových novinkách, které jsou cíleny na zvýšení úrovně zabezpečení hodinek, zlepšení konektivity s ostatními jablečnými zařízeními a integraci nových aplikací třetích stran. Přibýt by měly ale také nové fitness funkce.

Find my Watch

První z větších plánovaných novinek má být funkce „Find my Watch“, jejíž podstatu asi není potřeba dlouze osvětlovat. Uživatel by díky této funkci zkrátka měl být schopen jednoduše lokalizovat své ukradené či ztracené hodinky a vedle toho je také dle potřeby uzamknout či smazat. Stejnou funkci známe i z iPhonu či Macu a také u hodinek na ní prý Apple již delší dobu pracuje. Situace je však u Apple Watch komplikovanější, protože se jedná o zařízení závislé na iPhonu a jeho konektivitě.

Kvůli tomu v Cupertinu hodlají u svých hodinek funkci Find my Watch implementovat za pomoci technologie, která je uvnitř Applu známá jako „Smart Leashing“. Ta podle výše zmíněného informovaného zdroje funguje tak, že vysílá bezdrátový signál a určuje pomocí něho polohu hodinek vůči iPhonu. Uživatel si díky tomu bude moci nastavit, aby ho hodinky upozornili, když se vzdálí příliš daleko od iPhonu, a je tedy možné, že telefon zůstal někde zapomenut. Taková funkce však bude nejspíše vyžadovat pokročilejší nezávislý čip s bezdrátovou technologií, kterým současné Apple Watch nedisponují. Je tedy otázkou, kdy se novinky Find my Watch dočkáme.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdraví a fitness

Apple pokračuje rovněž ve vývoji různých zdravotnických a fitness funkcí Apple Watch. Právě ona fitness stránka hodinek je totiž podle všeho jednou z těch nejklíčovějších. Za použití současného hardwaru prý Apple nyní experimentuje s možností hodinek upozorňovat uživatele na různé nepravidelnosti v jeho srdečním tepu. Není však jasné, jestli tato funkce vůbec někdy do hodinek dorazí, protože jí v cestě stojí vládní regulace i problematika potenciální právní odpovědnosti.

Rozličné zdroje nastínily, že Apple plánuje implementaci celé škály různých fitness funkcí, kterými mají Apple Watch disponovat. V současné etapě jejich vývoje má však dostatečnou spolehlivost pouze měřič srdečního tepu, který Apple do hodinek nakonec namontoval jako jediný. V plánu je však rozšíření hodinek také o možnost monitoringu krevního tlaku, spánku či saturace kyslíku. V delším časovém horizontu by pak hodinky měly umět měřit také množství cukru v krvi.

Aplikace třetích stran

Apple již nyní umožňuje vývojářům produkovat aplikace pro Apple Watch. V budoucnu by však tvůrci aplikací měli mít možnost vytvářet také speciální widgety na ciferníky, kterým je přezdíváno „Complications“. Jedná se o malé boxy s informacemi, které přímo na cifernících zobrazují grafy denní aktivity, stav baterie, nastavené budíky, nadcházející události v kalendáři, aktuálně teplotu a podobně.

Complications jsou zatím plně v režii Applu, ale podle informací serveru 9to5mac v Applu pracují na nové verzi Watch OS, která obsahuje například sadu Complications od Twitteru. Mezi nimi je prý třeba box s číslovkou označující počet nepřečtených „zmínek“ (@mentions), který při rozšíření dokáže zobrazit dokonce text nejnovější zmínky.

Apple TV

V plánu Applu je pak prý také udělat již ze současných Watch jeden z primárních ovladačů nové generace Apple TV, která má být představena již začátkem června v rámci vývojářské konference WWDC. Podle zpráv a spekulací zahraničních serverů by měla nová Apple TV přijít hned s několika novinkami. Měla by mít nový ovladač, hlasovou asistentku Siri a především vlastní App Store a tedy i podporu aplikací třetích stran.

Zdroj: 9to5mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více