Zavřít reklamu

AirTag vás dovede ke ztracenému zavazadlu, zapadnuté peněžence i dlouho hledaným klíčům. Za pomoci ultraširokopásmového čipu U1 a aplikaci Najít vás umí i přesně směrovat. Někdy ale může být jednodušší AirTag prozvonit. Svým zvukem vám tak dá odezvu, kde se nachází a můžete ho hledat po svém sluchu. Zvuk ale umí využít i v jiných případech. Pokud se ztracený AirTag nachází u osoby, která jej nemá registrovaný, tak při změně své polohy začne přehrávat zvuk. Je tomu proto, aby upozornil na fakt, že dané zavazadlo nebo cokoli jiného, k čemu je připnutý, je někým sledováno. V takovém případě nálezci postačí přiložit ke známce jakékoli zařízení s NFC, tedy iPhone nebo zařízení s Androidem, a zjistit, kdo je skutečným majitelem. Díky tomuto může nálezce pomoci s navrácením daného předmětu.

Třídenní rezerva 

AirTag však má nastavený časový interval, po který by při své manipulaci zvuk vydávat neměl. Ten je zatím nastavený na tři dny. Slovo „zatím“ pak znamená, že se jedná o nastavení na straně serveru v síti Najít, a že jej Apple může dle potřeby upravit, pokud se ukáže, že jsou tři dny příliš málo nebo příliš hodně. Jistě by ale bylo přívětivější, kdyby si tento časový interval mohl nastavit každý uživatel dle své potřeby.

Toto samozřejmě uvažuje s faktem, že AirTag v zavazadle, peněžence apod. najde poctivý nálezce, který navíc ví, že k němu má přiložit telefon. Kdokoli jiný, tedy člověk problematiky neznalý, anebo ten s postranními úmysly, AirTag jednoduše najde rozdupe, popřípadě hodí „do křoví“. První to udělá z důvodu obtěžování zvukem, druhý pak samozřejmě proto, aby na sebe neupozorňoval své okolí.

K rychlému zbavení se AirTagu ze sledovaného objektu ostatně toto příslušenství nabádá i svým designem. Pokud je totiž například na originální klíčence Applu, dá se jednoduše vyjmout z pouzdra. To samé platí i pokud se podíváte na příslušenství Belkinu. Apple ale na všech tiskových fotografiích ukazuje svůj nový produkt pěkně na světle světa. Pokud například svůj kufr označíte AirTagem, tak to pro zloděje může být jasné znamení toho, že si jej majitel patřičně hlídá.

Diskuze k článku

    Poslední věta, ve které píšete, že pokud jim označíte kufr, je to pro zloděje jasným znamením toho že jsi majitel patřičně hlídá. Naprostý nesmysl! Ve kterém státě se až doposud žil? Pokud si dáte toto zařízení na kufr viditelně, dáváte tím zloději jasně najevo, že v kufru něco cenného, co za hlídání stojí. A zloděj udělal naprosto jednoduchou věc. Kufr ukradne a toto sledovací zařízení během prvních pár vteřin utrhne, odmontuje a vyhodí. Takže přijdete nejenom kufr, ale i o zařízení za celkovou cenu +-2000 Kč. Fantastické!

    Pokud budu od Tagu 100 km, jak mi da vedet ze je “tam”. Kdo zprostredkuje tuto informaci?

    Článků, ve kterým jsme se tomuto tématu věnovali, vyšlo na našem magazínu už více. AirTagy spolupracují se sítí služby Najít, kterou tvoří veškeré iPhony a iPady na světě – tzn. stovky milionů zařízení. V režimu ztráty AirTagy vysílají Bluetooth signál, který ostatní zařízení v okolí přijmou a odešlou jej na iCloud. Díky tomu pak můžete vidět, kde se váš AirTag nachází, a to i v případě, že budete na druhé straně zeměkoule. Pouze stačí, aby kolem AirTagu prošel někdo s iPhonem či iPadem.

celý text

Čtěte více