Zavřít reklamu

Vedle vlastních zdrojů a vývojářů má Apple v následujících měsících nasadit na vylepšování svého mobilního operačního systému iOS také širokou veřejnost. Podle nejnovějších informací se kalifornská firma chystá spustit veřejné bety, stejně jako to loni udělala u OS X.

Veřejný testovací program OS X Yosemite se setkal s velkým úspěchem, kdy mnoho uživatelů využilo možnosti, aby si nejnovější systém na svých Macích vyzkoušelo s předstihem. Zároveň tím Apple získával cenný feedback. Nyní má stejně postupovat také u iOS a podle Marka Gurmana z 9to5Mac se dočkáme veřejné betaverze už u iOS 8.3.

S odvoláním na své zdroje Gurman tvrdí, že veřejná beta iOS 8.3 by mohla vyjít v polovině března, což by bylo ve stejný čas, jako má Apple tuto verzi zpřístupnit vývojářům.

Naplno by se ale měl testovací program pro veřejnost rozjet s iOS 9, který bude představen v červnu na WWDC. Podobně jako v loňském roce u OS X Yosemite by měly nejprve získat první verze vývojáři a během léta pak také ostatní uživatelé, kteří se do testovacího programu zapíší.

Na rozdíl od jednoho milionu testerů OS X má být ale dle 9to5Mac iOS program omezen pouze pro 100 tisíc lidí, aby byla zachována výraznější exkluzivita, ale toto číslo se může změnit.

Cíl veřejného beta programu by byl v případě iOS jasný: co možná nejvíce vyladit systém před jeho oficiálním spuštěním, k čemuž Apple potřebuje co nejvíce odezvy právě od vývojářů i uživatelů. Loňské podzimní spuštění iOS 8 se příliš nepovedlo a je v zájmu Applu, aby se podobné chyby v příštích verzích systému neobjevily.

Zdroj: 9to5Mac
.