Zavřít reklamu
iWant

VIVID Space – kožený obal, který přisaje váš iPhone

iWant

Kladete si otázku, jak ochránit iPhone před poškrábáním, a přitom nezdegradovat jeho jedinečný design, který k jablečným produktům neodmyslitelně patří? Stejnou otázku si prý kladli zakladatelé firmy VIVID a přišli s vlastním řešením, které stojí za zmínku. Jejich pouzdro na iPhone totiž pojí tradiční řemeslo s moderní technologií a přináší výsledek, který je v každém případě nevšední.

iPhone není jen telefon. Jistě jste si zamilovali jeho skvělý design. Čistý, jednoduchý a elegantní. A stejný by měl být i jeho obal. Není škoda jej skrývat do plastových krytů nízké kvality? Obal VIVID Space nabízí možnost odlišit se.

Právě tato slova stojí na webu výrobce. VIVID Space je pouzdro, které se od ostatních skutečně odlišuje. Je vyrobeno z pravé kůže, a to v tradiční české dílně s 80letou tradicí. Jak již navíc bylo řešeno, tradiční řemeslo je u pouzdra snoubeno s moderní technologií. Ta je nazvána AirHold a jedná se o speciální mechanismus, který umožňuje uchycení telefonu do pouzdra bez magnetů i bez lepení. iPhone se po přitlačení na podložku „přicucne“ vzniklým podtlakem a drží.

Co se týče materiálu, pouzdro v ruce působí skutečně kvalitním dojmem. Kůže je příjemná a je vidět, že se jedná o poctivou ruční práci. Kůže obalu má okolo hran hrubější nepravidelný vzhled a autenticky působí také ruční prošívání bílou nití, které obalu dodává na atraktivitě. Již během testování kůže začala chytat typickou patinu a nabývala na kráse tím, jak se na ni postupně tvořily drobounké vrásky.

vivid-space8

Konstrukce VIVID Space je řešena především prakticky, a tak odklápěcí pouzdro poslouží i jako peněženka. Součástí jsou dvě kapsy na karty a také větší kapsa určená na bankovky. Kapsy jsou poměrně prostorné a vy tak můžete vše důležité nosit v jediném koženém doplňku.

Na druhou stranu je třeba vzít v potaz, že váš telefon značně nabude na objemu. V pouzdře od VIVID bude iPhone předmětem, který se hodí spíše do vnitřní kapsy manažerského saka než do malé kapsy upnutých kalhot náctiletého hipstera. Toto ovšem platí nejen kvůli rozměrům. Pouzdro zkrátka působí dojmem formálního doplňku pro seriózního muže minimálně středních let. To není výtka, jen konstatování.

Vyčíst se však pouzdru dá to, že značně znepříjemňuje jeho ovládání. Obal je svým způsobem neforemný a nedovoluje úplně pohodlné držení telefonu. Hrany kůže totiž poměrně výrazně přesahují hrany telefonu. Skutečnou noční můrou je pak psaní na softwarové klávesnici, protože jednou rukou se na iPhonu 6 psát prakticky nedá a druhé ruce k bezproblémovému přístupu překáží otevřený obal.

vivid-space1

Celá podložka je tvořena miniaturními přísavkami. Po přitlačení telefonu na podložku vznikne podtlak a telefon tak dokonale drží. Bez lepidla. Beze stop na vašem milovaném zařízení. Chcete iPhone odejmout z podložky? Jak je libo, stačí iPhone oddělat. A jak jej zase připevnit? Jednoduše, prostě přitlačte iPhone na sekundu na podložku v obalu.

Uchycení telefonu funguje skutečně perfektně. Telefon v pouzdře drží jako přibitý a ani se nehne. Brzy zjistíte, že se o svého miláčka nemusíte bát. V tom se pak utvrdíte i poté, co iPhone z pouzdra vyndáte. Zjistíte totiž, že na zádech nic neulpívá a telefon na podložku doléhá bez jakéhokoli tření, takže se neodírají. Přilnavost povrchu navíc neklesala ani po delším testování a mnoha desítkách přichycení a odejmutí telefonu.

Obal je nabízen ve čtyřech barevných variantách. VIVID Space si můžete pořídit ve světle hnědé, červené, modré či černé barvě, přičemž obal je vždy prošíván bílou nití. Příjemné je, že k dostání je verze pro iPhone 6/6s, iPhone 5/5s i nový iPhone SE. Cena pouzdra je stanovena jednotně na 1 499 korun.

 

Nejedná se tedy o pouzdro úplně nejlevnější, ale vezmeme-li v potaz, že jde o ruční práci českých řemeslníků, prémiovou italskou hovězí kůži (useň) a unikátní technologii uchycení iPhonu, není cena ani nikterak přemrštěná. Například „obyčejné“ kožené pouzdro od Applu stojí téměř 1300 korun, rozdíl je tedy minimální.