Zavřít reklamu

In-App eventy v App Store, nebo také Události v aplikacích, je nová funkce obchodu App Store představená spolu s iOS 15 a iPadOS 15. Má vývojářům umožnit vytvářet a propagovat speciální události, které si pro své uživatele připravili. Tato novinka startuje už 27. října. 

In-App Events jsou aktuální události v aplikacích a hrách, jako jsou soutěže, premiéry filmů, živé přenosy a další. Zákazníci mohou tyto události objevit v aplikaci přímo v App Storu obou platforem. Tím je vývojářům poskytnutý zcela nový způsob, jak předvést novinky a upozornit na rozšířený obsah, a tím ostatně také zvýšit svůj dosah – ať už chtějí oslovit nové uživatele, informovat ty stávající, nebo znovu zaujmout ty předchozí.

Hluboká integrace do App Storu 

Události se budou zobrazovat napříč App Storem, kdy se vám po rozkliknutí titulu zobrazí speciální karta obsahující obrázek nebo video, název události a krátký její popis. Vy si můžete tuto událost otevřít a prohlédnout si její podrobnější detaily, čímž získáte komplexnější informace, co daná událost obsahuje a zda je k ní vyžadován nákup v aplikaci nebo předplatné.

Události také půjdou sdílet s ostatními, například za pomoci iMessage nebo sociálních sítí. Zároveň zde bude možnost přihlásit se k odběru notifikací a dostávat tak informace např. o čase konání a dalších podrobnostech události. Přímo z její karty také půjde daný titul okamžitě stáhnout do zařízení, kdy se po následném jeho otevření okamžitě přesměrujete na daný event. 

Události budou zahrnuty i do karty vyhledávání, takže se budou zobrazovat s vyhledáváním aplikace. Ti, kteří již mají aplikaci staženou, uvidí jen upozornění na událost, ti, kteří ji ještě nepoužívají, uvidí i náhled prostředí. Události půjde také vyhledávat samostatně. Samozřejmě se budou zobrazovat i v redakčních výběrech záložek Dnes, Hry a Aplikace. Sami vývojáři pak mohou rozšířit propagaci událostí i za pomoci e-mailu, který vám zašlou, a dalšími způsoby, jako jsou třeba reklamy v App Store.

Typy událostí 

Vývojáři mohou svou událost označit několika možnými štítky, kterými dají jasně najevo, o jakou akci se jedná. Vy tak na první pohled uvidíte, zda je pro vás zajímavá. Jedná se o následující: 

  • Výzva: Činnosti povzbuzující uživatele k dosažení cíle před koncem trvání události, jako např. fitness výzva ve cvičební aplikaci nebo překonání určitého počtu úrovní ve hře. 
  • Soutěž: Činnosti, ve kterých uživatelé mezi sebou soutěží o nejvyšší hodnocení nebo o získání odměn, tedy typicky turnaj, ve kterém hráči bojují o to, aby vyhráli co nejvíce zápasů. 
  • Živá událost: Činnosti probíhající v reálném čase, a které mohou všichni uživatelé zažít současně. Jde např. o sportovní zápas nebo jiný živý přenos. Tyto události by měly uživatelům poskytnout nový obsah, funkce nebo zboží. 
  • Hlavní aktualizace: Představení významných nových funkcí, obsahu nebo zážitků. Může se jednat o spuštění nových herních režimů nebo úrovní. Tyto události přesahují drobná vylepšení, jako jsou úpravy uživatelského rozhraní nebo opravy chyb v rámci běžných aktualizací. 
  • Nová sezóna: Představení nového obsahu, příběhů nebo mediálních knihoven – například nová sezóna televizní show či nová bitevní aréna ve hře. 
  • Premiéra: První dostupnost obsahu nebo určitých médií, jako nově vydané filmy nebo hudební nahrávky. 
  • Zvláštní událost: Časově omezené události, které nejsou zachyceny jiným odznakem události, a které mohou zahrnovat více aktivit nebo zážitků, jako např. událost zahrnující nějaký druh spolupráce. Tyto události by měly uživatelům poskytnout nový obsah, funkce nebo zboží. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více