Zavřít reklamu
iWant

Všechny aktualizace aplikací musí od července podporovat iOS 11 SDK a iPhone X

iWant

Společnost Apple včera informovala všechny vývojáře o nadcházející změně podmínek, dle kterých se budou posuzovat nově zveřejněné aktualizace aplikací. Apple bude po vývojářích vyžadovat, aby všechny aktualizace dostupné od července tohoto roku byly plně kompatibilní s iOS 11 SDK (software development kit) a měly nativní podporu pro iPhone X (zejména z hlediska displeje a jeho výřezu). Pokud aktualizace tyto prvky mít nebudou, neprojdou schvalovacím procesem.

iOS 11 SKD Apple představil loni v září a přinesl několik zajímavých novinek, které mohou vývojáři aplikací využívat. Jedná se hlavně o nástroje typu Core ML, ARKit, upravené API pro kamery, SiriKit domény a další. V případě iPadů pak jde o velice oblíbené funkce spojené s ‚drag and drop‘. Apple se snaží postupně přimět vývojáře k tomu, aby tento SDK využívali.

Prvním krokem bylo oznámení, že s tímto kitem musí být kompatibilní všechny nové aplikace, které se v App Store objevily od dubna letošního roku. Od července se pak tato podmínka bude vztahovat i na všechny nadcházející aktualizace již existujících aplikací. Pokud se po tomto termínu v App Store objeví aplikace (nebo její aktualizace), která výše zmíněné podmínky nesplňuje, bude dočasně vyjmuta z nabídky.

Pro uživatele je to dobrá zpráva (zejména pro majitele iPhonů X). Někteří vývojáři totiž nebyli schopní své aplikace aktualizovat a to ani přesto, že mají tento SDK k dispozici již více než devět měsíců. Nyní vývojářům nic nezbývá, Apple jim dal ‚nůž na krk‘ a mají jen dva měsíce na to, aby situaci napravili. Oficiální zprávu určenou vývojářům si můžete přečíst zde.

Zdroj: Macrumors