Zavřít reklamu

Co když všechny dosavadní úniky jsou špatně. Co když budou nové iPhony 11 vypadat úplně jinak? Legendární Eldar Murtazin tvrdí, že nás Apple celou dobu tak trochu vodí za nos.

Možná jste jméno Eldar Murtazin dosud nezaznamenali. Pak jej ve stručnosti představíme. Jde o člověka, který přesně znal a věděl design a parametry Samsungu Galaxy Note 9. To, protože jej měl v ruce ještě před uvedením do prodeje. Podobný husarský kousek se mu povedl i se smartphonem Google Pixel 3. A byl první, kdo oznámil, že Microsoft kupuje mobilní divizi Nokie.

Murtazin říká, že všechny obrázky a zaručené úniky jsou daleko od pravdy. Podle jeho zdrojů jsou skutečné iPhony 11 dost odlišné. A to jak celkovým designem, tak i vybranými materiály. Apple nás prý cíleně celou dobu krmí falešnými vodítky, aby na Keynote zcela překvapil.

Jako příklad uvádí skleněná záda očekávaného iPhone 11. Ty nebudou vycházet ze současných modelů XS, XS Max a XR. Naopak budou využívat speciální druh barveného matného skla, podobně jako třeba Motorola Moto Z4.

iPhone 11 matte vs motorola

Apple možná převezl novináře i výrobce příslušenství

Informace je to zajímavá, na druhou stranu o odlišné zadní úpravě se už spekulovalo. A minimálně o snížení lesklosti se už hovořilo.

Murtazin nadále tvrdí, že hodně změn se bude dít právě na zádech a i bocích samotného telefonu. Což jsou paradoxně části, které velmi často schováme nasazeným pouzdrem nebo krytem.

Pokud tedy Apple sám záměrně vypouštěl falešné CAD rendery a další fotky, pak mohli být oklamáni i samotní výrobci pouzder. V podstatě by se firmě podařilo ošálit naprosto všechny způsobem, který už se několik let nikomu nezdařil. Ani Applu samotnému.

Jestli Murtazin dostojí své pověsti a opravdu má informace přímo od zdroje, nebo dokonce už nějaký iPhone 11 přímo vlastní, nedokážeme posoudit. Pravdu se zřejmě dozvíme všichni společně už v úterý 10. září v 19 hodin našeho času, kdy začíná letošní iPhone Keynote.

Zdroj: Forbes

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.