Zavřít reklamu

Zářijová Apple Keynote se nezadržitelně blíží a spolu s ní také představení nových produktů. V letošním roce už jsme se dočkali již premiéry nových iPadů, iPodu touch 7. generace, nových AirPods, a dokonce i kreditní karty, tím ale Apple zjevně zdaleka nekončí. Podzimní uvedení nových iPhonů či Apple Watch je prakticky jistotou. Následovat by je ještě během podzimu měly i další novinky. Na následujících řádcích si proto shrneme, jaké produkty a služby nám Apple (pravděpodobně) představí do konce tohoto roku.

iPhone 11

Podobně jako v uplynulých letech, i letos můžeme čekat, že Apple na podzim představí trojici nových iPhonů. Proslýchá se, že by nové modely – s výjimkou nástupce iPhonu XR –  měly být vybaveny trojitým fotoaparátem s ultra širokoúhlým objektivem, a že by možná mohly dokonce sloužit i jako bezdrátové nabíječky pro jiná zařízení. Samozřejmě novinek bude daleko více a všechny jsme nedávno přehledně uvedli v tomto článku.

iPhone 11 camera mockup FB

Apple Watch Series 5

Apple letos na podzim s velkou pravděpodobností představí také pátou generaci svých Apple Watch. Představení nových modelů chytrých hodinek spolu s novými iPhony je tradicí již od září roku 2016, a dá se předpokládat, že ji Apple neporuší ani letos. Apple Watch Series 5 by měly být vybaveny výkonnějším procesorem a nabídnout lepší životnost baterie. Objevily se také spekulace o titanovém a staronovém keramickém těle, nativním nástroji pro monitoring spánku a dalších funkcích.

Apple TV+ a Apple Arcade

Se stoprocentní jistotou se můžeme na podzim těšit na příchod nových služeb od Applu. Jednou z nich je Apple TV+, která nabídne vlastní obsah, v němž nebude nouze o řadu zvučných jmen, jako je Steven Spielberg, Oprah Winfrey, Jennifer Aniston nebo Reese Witherspoon. Apple TV+ bude uživatelům k dispozici za měsíční předplatné, jehož výše zatím nebyla veřejně specifikována. Druhou službou bude herní platforma Apple Arcade. Fungovat bude na bázi měsíčního předplatného a uživatelé si v jejím rámci budou moci vychutnat řadu atraktivních herních titulů pro svá Apple zařízení.

Mac Pro

Apple letos poprvé od roku 2013 aktualizoval Mac Pro. Profesionální nástroj, jehož cena začíná na 6000 dolarech, představila firma v červnu, a vyvolala tak řadu bouřlivých reakcí na adresu ceny i designu počítače. Kromě Macu Pro začne cupetinská společnost prodávat také nový displej pro profesionály.

Apple Mac Pro and Pro Display XDR

Další AirPods

Aktualizovaná verze bezdrátových sluchátek AirPods je na světě relativně krátkou dobu, spekuluje se ale o tom, že Apple v následujících měsících přijde s dalšími dvěma modely. Analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že se v průběhu čtvrtého kvartálu letošního roku nebo v prvním kvartále příštího roku dočkáme dvojice nových modelů AirPods, z nichž jeden bude představovat spíše aktualizaci stávající generace, zatímco druhý se bude moci pochlubit výrazným přepracováním a řadou nových funkcí.

Koncept AirPods 2:

Apple TV

Spolu s Apple TV+ by kalifornský gigant mohl teoreticky představit i novou generaci své Apple TV. Objevují se dokonce spekulace o levnější, zjednodušené verzi Apple TV, která by mohla pomoci zpřístupnit příslušný obsah širšímu publiku. Proti této teorii ale hovoří fakt, že čím dál více výrobců podporuje technologii AirPlay 2, a pro spoustu uživatelů tak přestává existovat důvod pořídit si set-top-box přímo od Applu.

16″ MacBook Pro

Apple přišl s dílčí aktualizací produktové linie svých MacBooků Pro letos v květnu, o dva měsíce později se základní 13palcové modely dočkaly Touch Baru. Apple ale podle všeho není s pracemi na MacBooku Pro v letošním roce hotov. Vypadá to, že bychom se do konce tohoto roku mohli dočkat šestnáctipalcové verze se 4K displejem a osvědčeným „nůžkovým“ mechanismem klávesnice.

iPad a iPad Pro

V březnu letošního roku jsme se dočkali nového iPadu mini a iPadu Air, následovat by ještě letos mohla nová generace standardního iPadu. Ten by měl být podle dostupných zpráv vybaven o něco rozměrnějším displejem s výrazně tenčími rámečky a měl by postrádat Home Button. Spekuluje se také o příchodu nové verze iPadu Pro s novým procesorem, ten by ale mohl přijít až o rok později.

.