Zavřít reklamu

Tim Cook poskytl jedné americké televizní stanici obsáhlý rozhovor, ve kterém se příliš mnoho novinek neobjevilo. Zaznělo však několik zajímavostí a jedna z nich se týká zaměstnanců, kteří pracují (nebo budou pracovat) v nově otevřeném Apple Parku. Tim Cook v rozhovoru prozradil, že každý zaměstnanec pracující v nové centrále Applu bude mít k dispozici elektromechanický stůl s možností nastavení výšky stolní desky.

Tim Cook prozradil, že všichni zaměstnanci v Apple Parku mají k dispozici stoly, které disponují širokým rozsahem výškového nastavení stolní desky. Zaměstnanci tak mohou při své práci stát, jakmile budou mít stání dost, mohou si desku stolu opět snížit na klasickou úroveň a tím tak střídat polohy v sedě a ve stoje.

https://twitter.com/domneill/status/1007210784630366208

Tim Cook má velmi negativní vztah vůči sezení a třeba takové notifikace upozorňující na přílišnou sedavost v Apple Watch jsou jedním z jeho nejoblíbenějších funkcí. V minulosti Cook přirovnával sezení k rakovině. Obrázky polohovatelných stolů se objevily na Twitteru, obsahují minimalistické ovladače které umožňují posouvání desky směrem nahoru a dolů. Pravděpodobně se jedná o zakázkovou výrobu přímo pro Apple, na první pohled však ovládání vypadá příliš jednoduše. Moderní polohovatelné stoly obvykle disponují nějakým displejem, který ukazuje aktuální výšku desky a je tak velmi snadné jí přenastavovat na oblíbené hodnoty.

Další zajímavost se týká židlí, které mají zaměstnanci v kancelářích Apple Parku k dispozici. Jedná se o židle značky Vitra, které dle zahraničních informací nejsou zdaleka tak populární, jako například židle od výrobce Aeron. Oficiální důvody pro tento krok jsou prý takové, že cílem Applu není to, aby si zaměstnanci na svých židlích připadali příliš pohodlně, naopak. Ideální způsob strávení pracovního dne (alespoň dle Cooka a Applu) je v kolektivu, při přímé spolupráci se svými kolegy.

Zdroj: 9to5mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více