Zavřít reklamu

Cupertinský gigant po skončení dnešního Apple Eventu vydal poslední beta verze svých operačních systémů. Účastníci vývojářského i veřejného testování si tak již nyní mohou stáhnout RC verze systémů iOS 15.4, iPadOS 15.4, watchOS 8.5 a macOS 12.3. Takzvané RC verze neboli Release Candidate jsou posledním krokem před uvolněním plných verzí pro veřejnost a častokrát se už do nich ani nezasahuje – případně se jen opraví poslední chyby. Podle jejich dnešního vydání je patrné, že se všichni konečně dočkáme hned příští týden.

Nové verze zmiňovaných operačních systémů přinesou řadu zajímavých novinek. Co se týče iOS 15.4, ten přináší zásadní vylepšení v oblasti Face ID, které bude konečně fungovat i při nasazené roušce či respirátoru. Stejně tak přichází i nové emotikony, vylepšení Klíčenky na iCloudu a další hlasy pro americkou Siri. Z parádních změn se mohou radovat především uživatelé iPadů a Maců. iPadOS 15.4 a macOS 12.3 totiž konečně zpřístupní dlouho očekávanou funkci Universal Control, díky které je možné bezdrátově ovládat iPad i Mac prostřednictvím jedné a té samé klávesnice a myši. macOS 12.3 zároveň ještě přinese podporu pro adaptivní spouštěče z herního ovladače PS5 DualSense a framework ScreenCaptureKit.

Jak už bylo uvedeno výše, nové verze operačních systémů mají rozhodně co nabídnout. Apple je pro veřejnost uvolní hned v příštím týdnu, avšak specifické datum bohužel nebylo zveřejněno. O případném vydání vás budeme ihned informovat prostřednictvím článku.

.