Zavřít reklamu

Apple v průběhu dnešního večera vydal iOS 12.4.1, watchOS 5.3.1 a tvOS 12.4.1. Spolu s nimi vyšla také revidovaná verze macOS 10.14.6. Nové aktualizace jsou dostupné pro běžné uživatele a přináší opravy bezpečnostních chyb.

Majitelé kompatibilních zařízení si mohou nové sekundární verze systémů stáhnout v Nastavení na iPhonu, iPadu a Apple TV, v aplikaci Watch na iPhonu a v Předvolbách systému na Macu. Jedná se pouze o minoritní aktualizace, čemuž také odpovídají velikosti instalačních balíčků. Apple v podstatě jen eliminoval zranitelnosti a zlepšil celkovou stabilitu systémů.

V případě iOS 12.4.1 se pak společnosti podařilo opravit bezpečnostní chybu, která umožňovala provést jailbreak na iPhonech a iPadech s iOS 12.4. Apple pro tutéž chybu vydala záplatu už v iOS 12.3, nicméně následně ji s vydáním další aktualizace nedopatřením znovu odhalila a tím příslušné komunitě umožnil vytvořit pro systém jailbreak. Jestliže tedy z jakéhokoli důvodu máte jailbreaknuté zařízení, případně tak plánujete teprve učinit, pak neaktualizujte.

iOS 12.4.1
.