Zavřít reklamu

Možná jste si všimli, že v naší rubrice, která vám představuje čerstvé herní novinky, poměrně často můžete narazit na různé projekty z žánru rogue-liků. Hry, jež vás nutí se v každém z průchodů zlepšovat a přizpůsobovat vrtkavé náhodě, jsou oblíbené zejména mezi nezávislými herními studii. Jedním z nich je i Laki Studios, v němž si pro všechny fanoušky žánru připravili jeho destilovanou formu v podobě pohádkového Oaken.

Oaken představuje jednoduchý koncept hratelnosti. Ten obsahuje pole složené z hexagonů, na němž válčíte v tahových bitvách proti nepřátelům. Důraz je přitom kladen na umísťování vašich jednotek a patřičné využívání jejich schopností. Stejně jako mnozí jiní zástupci žánru tak i v Oaken se setkáte s balíčkem karet reprezentujících mocná kouzla. Oproti takovému Slay the Spire je ovšem nemůžete využívat donekonečna. V závislosti na herní obtížnosti každou z nich použijete během jednoho průchodu maximálně dvakrát.

Vaši strategii vylepšování kouzel a jednotek budou přitom vést artefakty, jež získáte poražením některého z bossů. Ti hru rozdělují na tři akty, přičemž první z nich vám kvůli počátečnímu nedostatku komplexity dává jako další výzvu porazit nepřátele v předem určeném časovém limitu. Na Oaken se kromě jeho jednoduchých pravidel a komplikovaných jednotlivostí i moc hezky dívá. Hra je však ještě v předběžném přístupu, počítejte proto s malým množstvím nezásadních bugů.

  • Vývojář: Laki Studios
  • Čeština: ne
  • Cena: 14,44 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.8.5 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta Nvidia GeForce GTX 960, 1 GB volného místa na disku

 Hru Oaken můžete zakoupit zde

.