Zavřít reklamu

Jablečné hodinky se již od svého uvedení těší obrovské oblibě a řada uživatelů si bez nich už nedokáže představit život. Ve své oblíbenosti těží především ze zdravotních funkcí, kdy dokáží například automaticky detekovat pád, měřit tep či provádět EKG, a z propojenosti s Apple ekosystémem. Jedna funkce jim ale stále chybí. Apple Watch totiž nedokáží monitorovat spánek svého uživatele – tedy alespoň prozatím.

watchOS 7:

Před malinkou chvílí jsme se při příležitosti úvodní Keynote konference WWDC 2020 dočkali představení nových operačních systémů, mezi kterými samozřejmě nechybí watchOS 7. Tato verze s sebou přináší řadu novinek v čele s monitoringem spánku, na což se nyní společně podíváme. Apple v tomto směru opět vsází na zdraví uživatelů a volí parádní holistický přístup. Nová funkce pro monitoring spánku vám totiž nebude pouze ukazovat, kolik času jste spali, ale na celou problematiku se podívá daleko komplexněji. Jablečné hodinky se totiž vynasnaží, aby si jejich uživatel vytvořil pravidelný rytmus a dbal tak na spánkovou hygienu. Watchky vás navíc pokaždé informují o tom, abyste podle vaší večerky už šli do postele a naučí vás tak extrémně důležité pravidelnosti.

A jak hodinky vůbec rozpoznají, že skutečně spíte? V tomto směru Apple vsadil na jejich akcelerometr, který dokáže detekovat jakékoliv mikropohyby a podle toho zjistí, zdali uživatel spí. Z posbíraných dat následně ihned uvidíme, kolik času jsme strávili v posteli a jak dlouho jsme spali. Podle American Academy of Sleep Medicine (nezisková organizace zkoumající důležitost spánku) je zmiňovaný pravidelný rytmus extrémně důležitý. Z tohoto důvodu se Apple rozhodl zapojit i iPhone. Na něm si totiž nastavíte specifický čas pro vaši večerku a můžete skrze něj poslouchat uklidňující muziku.

Monitoring spánku ve watchOS 7:

Možná si můžete klást jednu otázku. Jak to bude s výdrží baterie, která je už tak relativně nízká? Apple Watch vás hodinu před večerkou v případě nízké baterie samozřejmě automaticky upozorní, abyste si hodinky případně dobili a mohou vám poslat notifikaci i po probuzení. U samotného probuzení ještě chvíli zůstaneme. Jablečné hodinky vás totiž vzbudí pomocí haptické odezvy a jemných zvuků, čímž zajistí klidné a příjemné probuzení. Veškerá data o vašem spánku budou automaticky uložena v nativní aplikaci Zdraví a v šifrované podobě je najdete na vašem iCloudu.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Tak to záleží … já hodinky nabiju v práci, když sedím na zadku a pak už je nesundavám a druhý den mám i přes noc na ruce s appkou třetí strany, co spánek “monitoruje” pořád 30- 50% baterky

celý text

Čtěte více.