Zavřít reklamu

Mnoho lidí tvrdí, že Apple od odchodu Steva Jobse nepředstavil žádný „pořádný“ produkt – stačí se ale podívat na Apple Watch či AirPods. Obě tato zařízení patří mezi nejoblíbenější nositelná příslušenství na celém světě. První zmiňovaný produkt, tedy Apple Watch, se dnes dočkal nové aktualizace svého operačního systému, a to na verzi watchOS 7. Apple tuto aktualizaci představil v rámci letošní první konference WWDC20 a nutno podotknout, že jsou novinky opravdu zajímavé. Více o nich se můžete dočíst níže v tomto článku.

Apple před malou chvílí představil watchOS 7

Komplikace a ciferníky

Přepracování se dočkala možnost pro správu ciferníků – je o mnoho příjemnější a intuitivnější. K dispozici je dále nová speciální funkce pro sdílení ciferníků – to znamená, že pokud budete mít nějaký speciální ciferník, tak jej můžete sdílet s kamarády, rodinou, anebo v rámci sociálních sítí. Ciferníky samozřejmě mohou obsahovat speciální komplikace z aplikací třetí strany, takže případně dostanete možnost pro instalaci aplikací, které vám chybí pro zobrazení ciferníku. Pokud chcete ciferník sdílet, tak stačí, abyste na něm podrželi prst, a poté klepnuli na tlačítko pro sdílení.

Mapy

Mapy v Apple Watch se dočkaly také vylepšení – podobně, jako v iOS. V rámci Apple Watch, respektive watchOS 7, budete schopni zobrazit speciální mapy pro cyklisty. Kromě toho budou k dispozici informace o převýšení a další detaily.

Cvičení a Zdraví

V rámci watchOS 7 získají uživatelé možnost pro sledování jejich aktivity při tančení – nechybí sledování různých typů tančení, například hip hop, breakdance, protažení, atd. Dále jsme se dočkali přepracování aplikace Cvičení, která je nově o dost přívětivější a jednodušší pro používání. Dále je skvělou zprávou, že jsme se dočkali sledování spánku. Nejedná se tak o funkci Apple Watch Series 6, ale přímo systému watchOS 7, takže jej budou (snad) podporovat i starší Apple Watch.

Sledování spánku a umývání rukou

Apple Watch vám pomohou usínat a vstávat, takže budete vyspalejší a budete mít aktivnější den. Nechybí ani speciální režim pro spaní, díky kterého se displej hodinek při spánku úplně vypne. Nastavit si budete moci také speciální budík – například příjemné zvuky,  anebo pouze vibrace, což se hodí, pokud spíte s partnerem. Apple Watch dokáží sledovat vše ohledně vašeho spánku – kdy jste vzhůru, kdy spíte, fáze spánku, a také například převalování atd. Data jsou k dispozici samozřejmě v aplikaci Zdraví. Vzhledem k momentální situaci nechybí ani nová funkce pro sledování umývání rukou – Apple Watch dokáží automaticky rozeznat, kdy si myjete ruce (pomocí mikrofonu a pohybu), poté uvidíte čas, jak dlouho si ruce máte mýt. Jakmile jste hotovi, tak váš o tom Apple Watch informují. WatchOS 7 má k dispozici také offline překládání, stejně jako iOS 14.

Dostupnost watchOS 7

Nutno podotknout, že watchOS 7 je prozatím k dispozici pouze pro vývojáře, veřejnost se tohoto operačního systému dočká až za několik měsíců. I přesto, že je systém určen výhradně pro vývojáře, tak existuje možnost, pomocí které si jej můžete nainstalovat i vy – klasičtí uživatelé. Pokud chcete zjistit, jak na to, tak rozhodně sledujte náš magazín i nadále – již zanedlouho se zde totiž objeví návod, díky kterého si watchOS 7 budete moci bez problémů nainstalovat. Už nyní vás však upozorňuji, že se bude jednat o úplně první verzi watchOS 7, která bude zcela jistě obsahovat nespočet různých chyb a některé služby nebudou dost možná vůbec fungovat. Instalace tedy bude jen a jen na vaši pěst.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.