Zavřít reklamu

Koncem loňského roku a začátkem toho nového začal WhatsApp testovat mnoho nových funkcí, které mají do aplikace pro iOS dorazit někdy v průběhu letošního roku. Vedle nové funkce Komunita se připravuje i redesign seznamu chatů, zlepší se funkčnost hlasových zpráv nebo přijdou další barvy animovaných srdcí. 

Hlasové zprávy v jiných chatech 

Už před několika měsíci pracoval WhatsApp na globálním přehrávači hlasových zpráv pro svou aplikaci. S nejnovější beta verzí s označením 22.1.72 tuto funkci konečně přináší i jejím uživatelům. Podle WABetaInfo vám tato funkce umožní poslouchat hlasové poznámky, i když přepnete na jiný chat. Pokud tedy začnete poslouchat hlasovou zprávu od kontaktu a někdo jiný vám pošle textovou zprávu, můžete se přepnout na tento druhý chat a zároveň odpovědět druhé osobě.

Whatsapp

V posledních několika měsících WhatsApp také trochu upravil, jak bude samotný přehrávač vypadat. Jak můžete vidět na snímku obrazovky výše, hlasová zpráva se objeví v horní části aplikace s tlačítkem přehrávání/pozastavení, jménem kontaktu a tlačítkem pro zavření zprávy. Bohužel stále není jasné, kdy bude tato funkce dostupná všem uživatelům stabilní verze aplikace, i když by to pravděpodobně nemuselo trvat už nijak dlouho.

Design seznamu chatů 

Vývojáři aplikace už testují přepracovaný design seznamu konverzací, které zajistí přehlednější uživatelské rozhraní. S tím je ale také plánováno odstranění určitých prvků uživatelského rozhraní. Jedná se zejména o položky obsažené nad samotným seznamem, které zde jen zbytečně zabírají místo. Jsou zde navíc duplicitně, a to i když jsou v rozhraní přítomny již roky. Vše by se mělo integrovat jen pod ikonu zahájení nového chatu, která je k dispozici vpravo nahoře.

Whatsapp

Komunita 

Funkce Komunita byla poprvé zmíněna už na začátku listopadu, nyní se k ní ale objevily další upřesňující informace. Jedná se o nové místo, kde mají správci skupin větší kontrolu nad skupinami, a to hlavně proto, aby snadno seskupovali ty další. Komunita tedy sice má název a popis, podobně jako běžný skupinový chat, ale uživatel si zde bude moci vybrat propojení až 10 skupin.

Whatsapp

Animovaná srdce 

Jak možná víte, když odešlete ve zprávě jediné emoji červeného srdce, začne to tlouci. WhatsApp však plánuje přidat animaci do všech ostatních barev srdcí, tedy oranžového, žlutého, zeleného, modrého, fialového, černého a bílého. Jedná se o reakci na to, že do iOS 15 zatím nepřibyly žádné nové emoji, které by mohli uživatelé ve svých chatech začít používat.

Whatsapp

Skrytí svého stavu 

Platforma zavádí i nové opatření na ochranu soukromí, které skryje váš stav před pro vás neznámými účty, které s vámi nikdy předtím nekomunikovaly. Cizí lidé tak nebudou moci zjistit, jestli jste právě on-line nebo kdy jste byli v aplikaci přítomni naposledy. Kromě tohoto nového opatření WhatsApp testuje novou možnost, která uživatelům umožní vybrat si konkrétní účty, před kterými svůj stav skryjí trvale.

whatsapp

Další menší novinky 

  • Uživatelé budou moci při odesílání médií v chatu WhatsApp vybrat různé příjemce. 
  • Při obdržení oznámení se nově zobrazí jméno kontaktu a jeho profilová fotografie. 
  • Funkce Firmy v okolí vám umožní vyhledávat blízké podniky, jako jsou restaurace, obchody s potravinami, obchody s oblečením a další. 
  • Měly by být přepracovány i kontaktní informace lépe pracující s vyhledáváním. 
  • Ve WhatsApp Business přibyde pokročilé filtrování vyhledávání, takže jej budete moci omezit na ty kontakty, které uložené máte, a které naopak ne, stejně jako půjde vyhledávat výhradně v nepřečtených zprávách. 
.