Zavřít reklamu

Již příští týden, konkrétně od 7. do 11. června, nás čeká další ročník pravidelné vývojářské konference Applu, tedy WWDC21. Než se jí dočkáme, budeme si na stránkách Jablíčkáře připomínat její bývalé ročníky, především ty staršího data. Zavzpomínáme ve stručnosti na to, jak uplynulé konference probíhaly a jaké novinky na nich Apple představil.

Worldwide Developers Conference 2012 se stejně jako předchozí ročníky konala v prostorách Moscone Center v kalifornském San Franciscu, a to ve dnech 11. – 15. června. Vstupenky na konferenci, které se začaly prodávat 25. dubna v půl deváté ráno, se vyprodaly během pouhých dvou hodin. Tato Keynote se zapsala do historie Applu jako konference, na které byly poprvé představeny nativní Apple Mapy. Ke slovu ale přišel také hardware – Apple na své WWDC 2012 představil například nový MacBook Air nebo nový MacBook Pro s Retina displejem. V souladu s tradicemi Applu došlo také v rámci WWDC 2012 k představení nových operačních systémů Mac OS X 10.8 Mountain Lion a iOS 6.

WWCC 2012 byla ale zvláštní ještě jednou věcí. Jednalo se o historicky první Keynote, u které Apple umožnil přítomnost také účastníkům, kteří byli mladší osmnácti let. Důvodem bylo to, že účast na této konferenci v podstatě omylem vyhrál jeden nezletilý účastník. Mladý výherce neváhal a sepsal petici Tim Cookovi, ve které žádal o umožnění vstupu na konferenci také účastníkům mladším osmnácti let. Petice byla úspěšná, a Apple začal vstup na tyto konference umožňovat již od třinácti let.

Některé části konference zůstaly nicméně i nadále do osmnácti let nepřístupné, a alkohol byl z pochopitelných důvodů podáván jen účastníkům, kteří byli starší jednadvaceti let. Apple vysílal živý přenos z úvodní Keynote exkluzivně pro majitele zařízení s webovým prohlížečem Safari.

.