Zavřít reklamu

V posledních několika měsících se poměrně hojně diskutuje o představení nového MacBooku Pro. Ten by měl přijít v 14“ a 16“ variantě a nabídne značnou změnu designu spolu s návratem HDMI portu, čtečky SD karet a napájení skrze MagSafe konektor. Hlavní změnou by pak měl být příchod novějšího čipu z rodiny Apple Silicon, který pravděpodobně dostane název M1X, anebo M2. Kdy se ale produkt představí? V tomto směru se názory hodně liší. Nyní se každopádně nechala slyšet další analytička, která věří v odhalení během WWDC21.

Kdy tedy dojde k představení?

V případě očekávaného MacBooku Pro prozatím nedokáže nikdo s jistotou říct, kdy nám Apple tento kousek odhalí. Již dříve se totiž k celé situaci vyjadřoval například přední analytik Ming-Chi Kuo a portál Nikkei Asia, který údajně čerpá informace přímo z dodavatelského řetězce. Podle nich produkt přijde nejdříve v druhé polovině letošního roku, která pochopitelně začíná až červencem. Na druhou stranu se ale obzvláště v poslední době začínají objevovat zprávy o tom, že by tomu mohlo být ve finále ještě trošku jinak. Nedávno se totiž nechal slyšet analytik Daniel Ives z investiční společnosti Wedbush, podle kterého dojde k představení již během WWDC21.

Dřívější koncept 14″ MacBooku Pro:

Analytik Ives každopádně na opačné názorové straně nestojí sám. Již dříve se k celé situaci vyjadřoval i jeden z nejznámějších leakerů vůbec, Jon Prosser, který sdílí naprosto stejnou myšlenku. Musíme ale upozornit na poměrně důležitý fakt. I sebelepší analytik se se svými zprávami někdy netrefí. Tyto dva názory nicméně potvrdila další analytička, Katy Huberty, z investiční banky Morgan Stanley. Podle ní je, jak sama uvedla, „pravděpodobné,“ že Apple novinku odhalí již nyní.

MacBook Pro 2021 s čtečkou SD karet koncept
Zdroj: macrumors.com

Dobrou zprávou je, že od vývojářské konference WWDC21 nás už dělí pouze několik hodin. Zdali tedy k představení skutečně dojde tedy budeme vědět už dnes večer. O všech novinkách, které Apple odhalí, vás samozřejmě budeme neprodleně informovat prostřednictvím článků.

Diskuze k článku

    Posedlost portama nechápu. Doufám, že nový MBP bude mít jen 4x USB4. Proč HDMI, když třeba zrovna potřebuju DP? Proč čtečku karet? Když už lovím kartu z foťáku, vyloviím i čtečku z brašny. Proč magsafe, když nabíjení přes usb-c je standard a mám už několik takových nabíječek všude kde potřebuju. Navíc konkrétní port na konkrétní straně je nepraktický, lepší je mít svobodu a redukci vlevo nebo vpravo na univerzální USB4. Howgh!

    Naprostý souhlas. Jestli Apple vrátí ty zmatený porty v době, kdy je skoro nikdo nepoužívá, tak se asi úplně zbláznil. Mám MBP 13 2020 Intel verzi od listopadu 2020 a za celou dobu jsem asi jen 2x potřeboval USB. Tak jsem si koupil redukci. Jinak co využívám prakticky pořád jsou všechny 4 porty USB C. Nějaký HDMI nebo čtečku SD karet opravdu v roce 2021 než

    Naprosto souhlasím a jsem přesvědčený, že tento koncept je nepravděpodobný. Především z toho důvodu že samotný TB3/TB4 je daleko více variabilní.

celý text

Čtěte více