Zavřít reklamu

Již dnes, tedy 7. června 2021, a to v 19:00 našeho času, se odehraje letošní v pořadí druhá konference společnosti Apple. Tentokrát se jedná o událost WWDC21, na které Apple každoročně představuje nové verze operačních systémů. Letos se konkrétně jedná o iOS, iPadOS a tvOS s pořadovou číslovkou 15, macOS 12 a watchOS 8. Patříte-li tedy mezi milovníky kalifornského giganta, tak si tuto konferenci rozhodně nemůžete nechat ujít. Kromě systémů bychom se, tedy podle dostupných spekulací, mohli dočkat také představení nových MacBooků Pro. Mluví se však také o možném příchodu české Siri či přejmenování iOS na iPhoneOS. Doopravdy se ale jedná pouze o spekulace, takže nás za slovo určitě neberte. Co všechno si pro nás Apple připravil, se ale dozvíme již za chvíli.

Kdy, kde a jak sledovat WWDC21

Jak už bývá ve zvyku, tak vám i v případě této konference přinášíme shrnující článek, ve kterém se můžete dozvědět kdy, kde a jak můžete WWDC21 sledovat. Postup pro sledování jablečných konferencí je již po delší dobu stejný, byť ještě donedávna tomu takto ale nebylo. Aktuálně už naleznete každou konferenci od Applu také na platformě YouTube, kde ji lze spustit prakticky na každém zařízení, které má připojení k internetu. Ať už tedy máte iPhone, iPad či Mac, anebo počítač s Windows či zařízení a Androidem, tak stačí, abyste klepnuli na tento odkaz, který vás na samotnou konferenci na YouTube přesune. Aktuálně se zde zobrazuje pouze grafika konference a informace o startu. Jakmile k němu dojde, automaticky se vám živý přenos spustí. Klasicky lze WWDC21 samozřejmě sledovat také přímo ze stránek Applu, a to pomocí tohoto odkazu.

WWDC21 můžete sledovat zde

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Samotná konference probíhá v anglickém jazyce. Pro většinu jedinců to samozřejmě není problém, avšak pokud angličtinu nezvládáte, tak nemusíte zoufat. I nyní jsme si pro vás připravili živý přepis v češtině, což může být mimo jiné ideální pro takové jedince, kteří například nemohou v době přenosu sledovat video – najdete jej zde, nebo ostatně hned na hlavní stránce jablíčkáře. Zoufat nemusíte ani v případě, že čas na sledování nebudete mít vůbec. Před, během a i po konferenci budou na našem magazínu neustále vycházet články, ve kterých vás o všech novinkách budeme informovat. Díky tomu získáte veškeré potřebné, na jednom místě a hlavně v češtině. Vzhledem k pandemii koronaviru bude i letošní WWDC21 probíhat pouze on-line, bez fyzických účastníků. Konference bude předtočená, odehrávat se bude klasicky v Apple Parku v Kalifornii. Budeme rádi, pokud budete konferenci sledovat společně s námi.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více