Zavřít reklamu

iPhone 4 slaví letos deset let od doby svého uvedení. Na jeho představení jsme vzpomínali v jednom z našich předchozích článků. iPhone 4 se vyznačoval zcela odlišným designem než jeho předchůdci. Společnost Apple u něj vsadila na ostřejší hrany a kombinaci skla a hliníku. Uživatelé byli novinkou naprosto nadšeni a v průběhu prvního dne uskutečnili rekordních 600 tisíc předobjednávek.

Firma Apple se nijak netajila svým překvapením a uvedla, že toto číslo bylo daleko vyšší, než se původně předpokládalo. Jednalo se ve své době v tomto směru o rekord a nedočkavým zákazníkům, kteří toužili po nové „čtyřce“, se dokonce podařilo „shodit“ servery operátora AT&T – provoz na stránkách vzrostl ve chvíli spuštění předobjednávek dokonce desetinásobně. Z dnešního pohledu je obří úspěch iPhonu 4 naprosto pochopitelný. Nadšení z novinky o něco později trochu zkalila aféra Antennagate, spousta uživatelů ale dodnes vzpomíná na iPhone 4 jako na jeden z nejpovedenějších. iPhone 4 se také zapsal do historie jako poslední iPhone, který byl představen Stevem Jobsem.

Kromě nového designu přinesl iPhone 4 také funkci FaceTime, vylepšený 5MP fotoaparát s LED bleskem a přední fotoaparát ve VGA kvalitě. Osazen byl procesorem Apple A4 a dále byl vybaven také vylepšeným Retina displejem s výrazně lepším rozlišením a čtyřnásobným počtem pixelů. iPhone 4 nabídl také delší výdrž baterie, tříosý gyroskop, podporu multitaskingu a složek nebo třeba schopnost natáčení 720p videa při 30 fps. K dostání byl v černé variantě s kapacitou 16GB a bílé 8GB variantě. Apple ukončil prodej tohoto modelu v září roku 2013.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více