Zavřít reklamu

Nemusíte být zrovna odborníky v oboru astronomie, a přece vás může zajímat vesmír a vše, co s ním souvisí. Zatímco v jednom z našich předchozích článků jsme si představili nejlepší aplikace pro pozorování oblohy, dnes se zaměříme spíše na ty, které vám pomohou se zorientovat, pokud jste se právě začali zajímat o vesmír.

NASA

V oficiální NASA aplikaci najdete zajímavé fotografie a videa, ale také zprávy, informace o misích, twitterové příspěvky nebo třeba obsah z NASA TV. Aplikace nabízí obsáhlou a stále se rozrůstající knihovnu, která čítá více než 17 tisíc obrázků, bude vás neustále zásobovat nejnovějšími zprávami a umožní sledovat řadu zajímavých videí včetně těch 360° nebo ve 4K. Využít ji můžete také k poslechu internetové rozhlasové stanice Third Rock nebo zkoumání interaktivních map.

ISS Live Now

Zajímá vás, jak asi vidí Zemi astronauté na Mezinárodní vesmírné stanici? To a mnohem více vám prozradí aplikace ISS Live Now. Aplikace přináší uživatelům nepřetržitý živý přenos z ISS a s využitím platformy Google Maps vám také umožní sledovat, kde se právě Mezinárodní vesmírná stanice nachází. Kromě záběrů z několika různých kamer můžete v aplikaci ISS LIve Now sledovat také pořady NASA TV, prohlížet si záběry astronautů ve vysokém rozlišení, absolvovat virtuální prohlídku interiéru Mezinárodní vesmírné stanice a mnoho dalšího.

Big Bang AR

Zajímá vás, jak vlastně celý vesmír vznikl? Tilda Swinton a vědecké kapacity z CERNu si pro majitele iOS zařízení připravili velkolepou cestu, která je provede zrodem a evolucí vesmíru. Dokonalé ponoření do zážitku vám zaručuje spolupráce s rozšířenou realitou, díky které je prozkoumávání všech prvků opravdu pohlcující. Aplikace Big Bang AR vám umožní v rozšířené realitě detailně prozkoumat, jak a z čeho se zrodil náš vesmír, a získat potřebné znalosti opravdu zábavným způsobem.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více