Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře vám čas od času přineseme tip na některou ze zajímavých zkratek pro iOS. Pro dnešek jsme vybrali zkratku s názvem AirDrop Screenshot pro sdílení snímků obrazovky.

Asi každý z nás v průběhu používání iPhonu pořizuje na svůj jablečný smartphone snímky obrazovky. Čas od času se může také stát, že se tyto screenshoty budete chtít podělit s někým jiným. Namísto někdy zdlouhavého a komplikovaného sdílení e-mailem či zprávou můžete pro tyto účely využít také zkratku s názvem AirDrop Screenshot. Stejně jako většina ostatních zkratek, které vám představujeme na stránkách Jablíčkáře, funguje i AirDrop Screenshot naprosto jednoduše. Po svém spuštění najde zkratka AirDrop Screenshot v příslušném albu na vašem iPhonu snímek obrazovky, který jste pořídili naposledy. V dialogovém menu, které se vám zobrazí, musíte nejprve udělit souhlas s použitím vybraného snímku. Poté vám zkratka nabídne přehled zařízení, do kterých můžete vybraný snímek obrazovky odeslat prostřednictvím technologie AirDrop.

Kromě toho vám ale AirDrop Screenshot dokáže nabídnout také jiné způsoby sdílení pro případ, že příjemce vámi odesílaného snímku obrazovky nevlastní Apple zařízení nebo nemá zrovna zapnutý příjem přes AirDrop. Pokud na kartě zkratky v galerii v příslušné aplikaci klepnete na ikonku tří teček v pravém horním rohu, můžete si ji libovolně upravit – například můžete po odeslání screenshotu nastavit novou akci, v jejímž rámci bude vybraný snímek obrazovky po svém odeslání okamžitě smazán z vašeho zařízení. Odkaz pro instalaci zkratky je zapotřebí otevřít v prostředí webového prohlížeče Safari na cílovém zařízení. Nezapomeňte se také ujistit, že jste v Nastavení -> Zkratky povolili používání nedůvěryhodných zkratek.

Zkratku AirDrop Screenshot stáhnete zde.

.