Zavřít reklamu

Ani tento týden vás na stránkách Jablíčkáře neochudíme o bližší pohled na zkratku, která nás zaujala. Dnes si představíme zkratku Mail to Self, která slouží k odesílání vybraného odkazu na e-mail.

Způsobů, jak si uložit libovolný obsah z internetu, je hodně. Pokud jde například o obyčejný text, můžete si jej jednoduše zkopírovat, vložit třeba do nativních Poznámek, a poté s ním naložit podle svého. Fotografie si můžete jednoduše stáhnout, uložit do fotogalerie vašeho iPhonu a poté s nimi pracovat jak chcete, webové stránky je možné stáhnout ve formátu PDF do nativních Souborů nebo uložit na plochu vašeho iPhonu. V některých případech se ale může stát, že zkrátka nebudete mít čas na to, abyste vybraný obsah ukládali v několika různých krocích. Pro tyto případě může skvěle posloužit zkratka s názvem Mail to Self. Jméno této zkratky hovoří samo za sebe – jedná se o jednoduchý, ale užitečný nástroj, který vám umožní si rychle a snadno odeslat vybraný odkaz na vaši vlastní e-mailovou adresu.

Po instalaci zkratky klepněte v galerii zkratek na ikonku tří teček v pravém horním rohu její karty, na stránce zkratky pak opět klepněte vpravo nahoře na ikonku tří teček, a aktivujte možnost přidání zkratky na kartu sdílení. Ve chvíli, kdy narazíte na obsah, který si chcete odeslat na e-mail, klepněte na ikonku sdílení a v menu vyberte Mail to Self. Poté stačí už jen zadat e-mailovou adresu, a zkratka Mail to Self se již postará o zbytek. Zkratka vyžaduje přístup k aplikaci Mail na vašem iPhonu.

Zkratku Mail to Self stáhnete zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více