Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře vám čas od času přineseme tip na některou ze zajímavých zkratek pro iOS. Pro dnešek jsme vybrali zkratku s názvem Photo Grid. S pomocí této zkratky můžete na vašem iPhonu snadno a rychle vzájemně spojovat jednotlivé snímky z fotogalerie.

Někdy se může stát, že budete chtít ze snímků, uložených ve fotogalerii vašeho iPhonu, vytvořit jednoduchou koláž. Pro tyto účely je samozřejmě možné v App Storu najít obrovské množství specializovaných aplikací. Tyto aplikace ale většinou nabízí také spoustu nejrůznějších filtrů, rámečků, možnost přidání textu, samolepek či efektů, což je sice skvělé pro ty, kteří si se svými kolážemi chtějí patřičně vyhrát, ale ty, kteří zkrátka jen potřebují sestavit mřížku, tvořenou několika snímky, tyto funkce spíše zdržují při práci. Naštěstí máte možnost využití zkratky s názvem Photo Grid, s jejíž pomocí můžete na vašem iPhonu doslova během několika málo vteřin vytvořit požadovanou koláž, aniž byste museli absolvovat jakékoliv kroky navíc.

Stejně jako většina jiných iOS zkratek tohoto typu funguje také Photo Grid naprosto jednoduše, spolehlivě a rychle. Zkratku aktivujete jednoduše z listu sdílení, případně za pomoci příkazu hlasové asistentce Siri. Po aktivaci zkratky Photo Grid se na displeji vašeho iPhonu zobrazí snímky z fotogalerie vašeho zařízení. Na vás je, abyste klepnutím vybrali fotografie, které chcete přidat do koláže, a poté v pravém horním rohu klepnete na Přidat. Zkratka bude několik vteřin zpracovávat zadaná data, a poté vytvoří lineární koláž. U vytvořené koláže můžete rovnou provádět také nejrůznější anotace. Pokud by vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovovala podoba koláže, kterou vytvoří tato zkratka, můžete pro tyto účely použít zkratku Combine Screenshots.

Zkratku Photo Grid stáhnete zde.

.