Zavřít reklamu

Populární sociální služba Instagram v pondělí oznámila již třetí aplikaci. Poté, co před půlrokem odbočila k videím a vydala nástroj pro nahrávání stabilizovaného videa Hyperlapse, se nyní vracíme zpět k fotografii. Aplikace Layout from Instagram se soustředí na jednoduchou tvorbu koláží, jež jsou na Instagramu nebo třeba Facebooku čím dál populárnější.

Stejně jako u Hyperlapse se jedná o samostanou aplikaci, která sice počítá se sdílením na Instagramu (výsledné koláže jsou čtvercové), ale lze ji využívat i bez účtu na této síti. Po spuštění Layoutu se tak nemusíme nikam přihlašovat, ale můžeme se rovnou pustit do tvorby koláží.

Layout se snaží tento proces co nejvíce usnadnit, a tak se po klepnutí na ikonku aplikace okamžitě ocitneme v přehledu posledních pořízených fotografií a můžeme začít vybírat snímky, které se nám hodí do koláže. Ta přitom může mít různá rozložení při použití dvou až devíti „okýnek“ a náhled nového layoutu je ihned k dispozici.

Rozložení se dá na další obrazovce snadno upravovat, a to pomocí změny velikosti jednotlivých boxů nebo zrcadlového překlopení obrazu. S těmito prostými nástroji lze za pár vteřin vytvořit jednoduchou mozaiku sestavenou z momentek s přáteli, ale s využití trochy fantazie také relativně zajímavé kompozice.

Výsledná koláž se po potvrzení uloží do složky Fotoaparát a pro přehlednost se také vloží do alba Layout. Přímo z aplikace lze následně snímek sdílet na Instagramu, Facebooku či (skrze dialog iOS) jiných aplikací.

Další zajímavou funkcí je vestavěný fotoaparát, který dokáže sekvenčně – po jedné vteřině – pořídit až čtyři snímky. Tedy podobně jako v automatech na pasové fotografie, které se často spíše než na pasové fotografie využívají na zachycování momentů s přáteli. Také tyto snímky se uloží do iOS a jsou také rovnou dány k dispozici pro další úpravy do mozaiky.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/layout-from-instagram/id967351793]

Zdroj: Instagram Blog
.