Zavřít reklamu

V minulém týdnu na povrch vyplavaly informace o komplikacích na straně produkce očekávaných Apple Watch Series 7. S touto informací nejprve přišel portál Nikkei Asia a vzápětí ji ještě potvrdil uznávaný analytik a žurnalista Bloombergu, Mark Gurman. Tato novinka přinesla menší chaos mezi jablíčkáře. Nikdo totiž pořádně neví, zdali se hodinky představí tradičně po boku nových iPhonů 13, tedy příští úterý 14. září, anebo se jejich odhalení odsune až na říjen. Ačkoliv se predikce prakticky neustále mění, lze počítat s tím, že oblíbené „Watchky“ přijdou ještě nyní – bude to mít ale menší háček.

Proč Apple narazil na komplikace

Možná se můžete ptát, z jakého důvodu vlastně Apple narazil na tyto komplikace, kvůli kterým je představení jablečných hodinek v ohrožení. Selským rozumem vás může napadnout, že na vině může být nějaká komplexní novinka, například v podobě zbrusu nového zdravotního senzoru. Opak je ale (bohužel) pravdou. Podle Gurmana je na vině nová displejová technologie, kvůli které mají dodavatelé vážnější problémy se samotnou produkcí.

Apple Watch Series 7 (render):

Objevily se každopádně i informace o příchodu senzoru pro měření krevního tlaku. Ta však byla poměrně rychle vyvrácena, a to opět ze strany Gurmana. Již delší dobu se navíc hovoří, že letošní generace Apple Watch žádné novinky na straně zdraví nepřinese a na obdobné senzory si budeme muset počkat pravděpodobně na příští rok.

Kdy tedy dojde k představení

Jak jsme již zmínili výše, ve hře jsou dvě varianty. Buďto Apple posune termín představení letošní generace jablečných hodinek na říjen, anebo je odhalí po boku iPhonů 13. Druhá možnost má ale menší háček. Jelikož se gigant potýká s produkčními potížemi, tak je logické, že nebude schopen ihned po představení hodinky distribuovat v dostatečném množství. Přesto se ale analytici přiklánějí na stranu zářijového odhalení. Apple Watch Series 7 akorát nebudou v prvních několika týdnech tak úplně dostupné a většina jablíčkářů si tak bude muset počkat.

Render iPhone 13 a Apple Watch Series 7
Render očekávaného iPhonu 13 (Pro) a Apple Watch Series 7

S podobným přesunutím termínu jsme se setkali vloni u iPhonů 12. Tehdy vše zavinila globální pandemie onemocnění covid-19, kvůli čemuž měly firmy z jablečného dodavatelského řetězce obrovské problémy s produkcí. Jelikož se podobná situace stala prakticky nedávno, mnoho lidí očekávalo, že podobný osud potká i Apple Watch. Je ale nutné si uvědomit jednu poměrně důležitou věc. iPhone je pro Apple nejdůležitějším produktem. Přesně proto se u něj musí co možná nejvíce eliminovat riziko toho, že by telefonů byl nedostatek. Jablečné hodinky jsou pak na druhou stranu až na takzvané „druhé koleji.“ Summa summarum, Apple Watch Series 7 by měly být představeny v úterý 14. září.

Jaké změny nás čekají

V případě Apple Watch Series 7 se nejčastěji hovoří o dlouho očekávané změně designu. Cupertinský gigant chce pravděpodobně lehce sjednotit design svých produktů, a proto se nové jablečné hodinky po stránce vzhledu přiblíží například iPhonu 12 či iPadu Pro. Apple se tedy chystá vsadit na ostré hrany, což mu navíc umožní zvětšit velikost displeje o 1 milimetr (konkrétně na 41 a 45 milimetrů). Zároveň bude v případě displeje použita zcela nová technika, díky které bude obrazovka vypadat přirozeněji. Zároveň se také hovoří o prodloužení výdrže baterie.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.