Zavřít reklamu

V sociální síti Twitter byl publikován interní dokument společnosti, který odhaluje další podrobnosti o hodinkách Apple Watch Series 7. Jedná se o ty, které nám Apple v rámci svého webu prozatím tají. Známe tak označení jejich čipu, stejně jako váhu a rozměry. 

Protože nám Apple neposkytl žádné informace o čipu obsaženém v novince, panovaly jisté zvěsti o tom, že se vlastně jedná o ten samý obsažený v Series 6, jen s aktuálním pořadovým číslem. To nyní potvrzuje i uniklý dokument. I když tedy nese čip označení S7, a některé jeho komponenty se možná kvůli většímu a nižšímu tělu mírně změnily, výkon by to nijak ovlivnit nemělo a pořád by měl být o 20 % rychlejší jak ten v Apple Watch SE.

Rozměry a váha 

Z dokumentu jdou však vyčíst i poměrně důležité informace týkající se rozměrů a váhy novinky. Ty jsou u Series 6 je 40 respektive 44 mm, Series 7 ale budou mít tělo o velikosti 41 a 45 mm. Narostou tak jen o jeden milimetr. Protože se ale jedná o zanedbatelnou změnu, mohl si Apple dovolit zpětnou kompatibilitu všech řemínků.

Dokument hned v úvodu počítá se dvěma materiály – hliníkem a ocelí. U váhy už je ale zahrnutá i titanová verze. Možná tedy ještě ani sám Apple netuší, jak to s hodinkami vlastně bude mít. Každopádně pokud se budeme bavit o hliníkové verzi, tak ta bude vážit 32 respektive 38,8 g, což je nárůst o 1,5 respektive 2,4 g. na svědomí to má pravděpodobně robustnější sklo. To u ocelové verze zůstává ze safíru. Její váhy jsou 42,3 a 51,5 g, předchozí generace váží 39,7 a 47,1 g. Titanová verze Apple Watch Series 7 by měla vážit 37 respektive 45,1 g.

Zde jsou zmíněné dokumenty:

Displej a výdrž 

Apple jako hlavní přednost novinky uvádí menší rámečky a větší displej. Rámečky jsou tak 1,7 mm široké, v předchozí generaci a modelu SE jsou 3 mm, u Series 3 jsou pak 4,5mm. V případě aktivního displeje dosáhne ten jasu 1000 nitů, nekoukáte-li na hodinky přímo, ale displej je aktivní, uvádí Apple jas 500 nitů. Bohužel se zde nedočteme ani úhlopříčku ani rozlišení displeje.

Co se jednotlivých senzorů týče, změna zde nenastala žádná, podobně je tomu i u reproduktoru, mikrofonu, nebo konektivitě a velikosti interního úložiště, které je pořád 32 GB. Zajímavé ale je, že na keynote Apple zmiňoval reproduktor o 50 % hlasitější, než má Series 3. Nyní tento fakt nijak blíže nespecifikuje. Apple Watch Series 7 by měly vydržet po 18 hodin, přičemž novinkou je u nich rychlé nabíjení, kdy dosáhnete 80 % baterie za 45 minut. U Series 6 je uvedeno, že 100% nabití dosáhnete za hodinu a půl. Tato zmínka např. u Apple Watch SE chybí úplně.

Jedná se alespoň o decentní rozkrytí mnoha otázek, které kolem Apple Watch Series 7 panují. Na konci dokumentu nicméně Apple stejně uvádí, že se všechny specifikace mohou změnit bez předchozího upozornění. Proč jim ale nevěřit, když vlastně vypadají skutečně realisticky. Teď by to chtělo znát ještě skutečnou velikost displeje, jeho rozlišení, a především tu celkovou výšku hodinek. Celé Series 7 jsou totiž spíše jen o změně designu než přidáváním nových funkcí.

.