Zavřít reklamu

Nedílnou součástí technologií je také fenomén šifrování. V této souvislosti si v dnešním díle našeho seriálu o historii technologií připomeneme výročí rozluštění kódu Enigmy. Řeč bude také o narození Marca Andreessena, spoluzakladatele Netscape Communications Corporation a tvůrce prohlížeče Netscape Navigator.

Rozluštění kódu Enigmy (1941)

Skupina britských kryptologů včetně Alana Turinga rozluštila 9. července roku 1941 kód, používaný německou armádou v rámci řízení operací země-vzduch na východní frontě. Enigma byla nejsofistikovanějším zařízením tohoto typu, kterým disponovala německá armáda. Za jejím vznikem stál Holanďan Hugo Koch, a zařízení vypadalo na první pohled jako psací stroj. Německá armáda Enigmu přizpůsobila válečným podmínkám, a její kód byl původně považován za nerozluštitelný.

Narození tvůrce Netscape Navigatoru (1971)

9. července roku 1971 se v Cedar Falls v Iowě narodil Marc Andreessen. Andreessen začal ještě v době svých vysokoškolských studií pracovat u IBM v texaském Austinu nebo v NCSA. Do historie technologií se Andreessen zapsal například jako tvůrce prohlížeče Mosaic, spoluzakladatel Netscape Communications Corporation a tvůrce webového prohlížeče Netscape Navigator. Marc Andreessen mimo jiné také spoluzaložil společnost Ning a je investorem hned v několika technologických společnostech.

Marc Andreessen
Zdroj Zdroj: en.wikipedia.org

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více